مقالات چشم پزشکی، لیزیک، آب مروارید و قرنیه

استفاده از گوشی بعد از عمل لیزیک

استفاده از گوشی بعد از عمل لیزیک

استفاده از تلفن های همراه و گوشی ها برای بسیاری از مردم در سراسر جهان به یک ضرورت تبدیل شده است. اما کسانی که عمل لیزیک چشم را انجام میدهند باید در استفاده از این گوشی ها و وسایل الکترونیکی پر نور نهایت احتیاط را به کار ببرند تا چشمانشان به بهترین نحو ممکن مراحل بهبودی اش را طی کنید. برای بررسی بیشتر این موضوع در ادامه با ما باشید.

آیا استفاده از گوشی بعد از عمل لیزیک باعث آسیب رساندن به چشم ها می شود؟ تا چه مدت بعد از عمل لیزیک باید چشمهایمان را از نور صفحه گوشی موبایل، لپ تاپ و تلویزیون دور نگه داریم؟ نور این صفحات چگونه به چشم های ما آسیب می زنند؟ چگونه از آسیب رساندن این صفحات پر نور به چشم هایمان بعد از عمل های لیزیک جلوگیری کنیم؟ همه ی این سوالات پرسش هایی است که افرادی که می خواهند عمل لیزیک چشم داشته باشند به ذهنشان خطور خواهد کرد. چه شما کسی باشید که شغل و حرفه تان بستگی به گوشی موبایل یا لپ تاپ داشته باشد یا فردی باشید که از این ابزار به عنوان یک سرگرمی استفاده کنید، نحوه استفاده از این وسایل بعد از عمل لیزیک چشم یکی از دغدغه های اصلی شما به حساب خواهد رفت. در ادامه با ما باشید تا بیشتر راجع به این موضوع صحبت کنیم.

تا چه مدت بعد از انجام عمل لیزیک باید از استفاده از گوشی همراه خودداری کنیم؟

در ارتباط با استراحت چشم و زمان استفاده از گوشی بعد از عمل لیزیک، شما حتما باید تا یک روز کامل بعد از عمل خود به چشمانتان استراحت دهید تا فرصتی در اختیارشان بگذارید که بهبود یابند و در این مدت، نباید به صفحه هیچ گوشی تلفن همراه، لپ تاپ و تلویزیونی نگاه کنید. پس از گذشت این مدت می تواند به صورت تدریجی زمان استفاده خود از این وسایل را افزایش دهید. لازم به ذکر است که چشمان هر فردی در مقایسه با فردی دیگر سرعت بهبودی متفاوتی دارد و جراح و پزشک چشم شما می تواند بر اساس سرعت بهبودی چشم شما یک جدول زمانی دقیق استفاده از گوشی و دیگر صفحات پرنور را به شما پیشنهاد بدهد.

یکی از بهترین راهکارهای پیشنهاد شده اکثر پزشکان در ارتباط با مدت زمان بهبودی و افزایش تدریجی تایم استفاده از گوشی بعد از عمل لیزیک گوش دادن و اهمیت دادن به بدن خود است، این به این معناست که اگر شما هنگام استفاده از وسایل الکترونیکی پرنور دچار چشم درد و سوزش شدید بلافاصله از این صفحات دور شوید و به چشمان خود استراحت بدهید.

بعد از استفاده از گوشی چگونه به بهترین نحو به چشمان خود استراحت دهیم؟

به طور کلی بهترین استراحت مورد نیاز بدن و چشم ها در طول دوره نقاهت جراحی لیزیک خواب کافی است. خواب فرصتی طلایی برای یک استراحت طولانی مورد نیاز شما است. سعی کنید در دوره نقاهت خود شب ها زود بخوابید و قبل و بعد از خواب خود از گوشی در رختخواب استفاده نکنید.

چگونه از چشم های خود در برابر خطرات استفاده از گوشی در دوره نقاهت بعد از جراحی لیزیک محافظت کنیم؟

در صورت استفاده از گوشی بعد از عمل لیزیک اقدامات احتیاطی ذکر شده زیر به کاهش احتمال بروز علائم خشکی چشم در حین استفاده از گوشی و رایانه در چند هفته اول پس از عمل لیزیک کمک زیادی می کند:

  • استفاده کردن از اشک های مصنوعی ارائه شده توسط جراحان لیزیک برای مرطوب نگه داشتن چشم ها هنگام استفاده از گوشی و وسایل مرتبط دیگر
  • سعی کنید در هنگام استفاده از گوشی و لپ تاپ مرتبا پلک بزنید
  • در هنگام استفاده از وسایل الکترونیکی پرنور سعی کنید به طور مداوم به چشم های خود در بازه های زمانی مشخص استراحت دهید. در ارتباط با این موضوع می توانید از قانون 5/20/20 استفاده کنید؛ این قانون به این معناست که بعد از هر 20 دقیقه استفاده از گوشی و وسایل الکترونیکی، 20 ثانیه به جسمی در 5 متری خود نگاه کنید.

آخرین مطالب سایت

دکتر محمد کریم اسماعیلی

اخذ مدرک دکترا در سال 1370 از دانشگاه تهران - اخذ مدرک تخصص چشم پزشکی در سال 1377 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - اخذ مدرک فوق تخصص قرنیه در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - دوره تکمیلی جراحی لیزیک و آب مروارید در بیمارستان مورفیلد لندن در کشور انگلستان - دوره فوق تخصصی پیوند قرنیه در شهر لندن - عضو آکادمی چشم پزشکان امریکا و اروپا - یکی از بهترین متخصصین جراحی آب مروارید و عمل لیزیک از سال 1382 - جزو مشهورترین متخصصین عمل پیوند قرنیه در ایران.   اطلاعات بیشتر

زمان‌های پذیرش

شنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
دوشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
چهارشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، 200متر بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد پلاک 32
تلفن پذیرش: 88782529 - 88665415

اخذ نوبت ویزیت در مطب

 جهت اخذ مشاوره در خصوص جراحی لیزیک - لازک - آب مروارید - پیوند قرنیه - لنز داخل چشمی - جراحی عیوب انکساری - کراس لینک و سایر بیماری های چشم می توانید بصورت تلفنی و یا آنلاین پذیرش بگیرید.

جهت اخذ پذیرش می توانید با شماره تلفن 88640275 الی 6 (کد تهران 021) تماس بگیرید و یا فرم رزرو اینترنتی را تکمیل نمایید.

Copyright © 2020 All Rights Reserved for Dr. Esmaeili - Designer: Mehdi Edalat