آب مروارید (کاتاراکت) و لنزهای جدید

آب مروارید (کاتاراکت) و لنزهای جدید

 كدورت عدسی طبیعی چشم را آب مروارید می‌نامند. تغییرات متابولیك در رشته‌های عدسی چشم سبب كدورت آن شده و باعث كاهش بینایی می‌شود و درمان آن جراحی و تعویض عدسی چشم با یك عدسی مصنوعی می‌باشد.

جراحی آب مروارید یكی از بی‌خطرترین اعمال جراحی بوده و میزان موفقیت بالایی دارد و در بیش از 90 درصد موارد بدون عارضه انجام می‌شود.

شایعترین روش جراحی آب مروارید استفاده از دستگاه فیكوامولسیفیكاسیون می‌باشد كه جراح بعد از چكاندن قطره بی‌حسی یك برش كوچك حدود 2/2 تا 8/1 میلی‌متر در اطراف قرنیه داده و یك وسیله كوچك را وارد چشم كرده و با استفاده از امواج اولتراساند عدسی چشم را خرد كرده و از چشم خارج می‌كند سپس یك لنز مصنوعی از همان برش كوچك وارد چشم می‌كند. در اغلب موارد لنز تك كانونه كه برای دید دور تنظیم می‌شود و در پشت عنبیه و گاه در جلوی عنبیه كاشته می‌شود. به دنبال جراحی بیماران برای دید نزدیك مثل مطالعه باید عینك بزنند. بیمارانی كه قبل از جراحی دچار آستیگماتیسم می‌باشند برای دید دور مثل رانندگی و یا تماشای تلویزیون هم احتیاج به عینك دارند.

اخیراً دو نوع لنز وارد بازار شده كه این مشكلات را مرتفع كرده و نیاز بیماران به عینك بعد از جراحی كاتاراكت را برطرف می‌كنند.

لنزتوریك : افرادی كه علاوه بر آب مروارید دچار آستیگماتیسم می‌باشند در حین جراحی این نوع لنز كاشته می‌شود كه توانایی اصلاح آستیگماتیسم تا 6 دیوپتر را دارد و نیاز بیمار به عینك برای دید دور را برطرف می‌كند و كیفیت دید اشیا را بهتر می‌كند.

با این نوع لنز در بیش از 95 درصد موارد افراد بدون عینك دید كافی برای رانندگی و یا تماشای تلویزیون را دارند.

لنزهای دو كانونه و چند كانونه : برای اصلاح پیرچشمی (نیاز به عینك برای مطالعه) بكار می‌رود. افرادی با و یا بدون پیرچشمی كه جراحی آب مروارید می‌شوند و تمایلی به استفاده از عینك برای دید نزدیك و با دید حد واسط و یا دید دور ندارند از این نوع لنز در حین جراحی در چشم آنها كاشته می‌شود و این افراد دید با كیفیت عالی در هر فاصله‌ای دارند و حدود 95 درصد افرادی كه این نوع لنز در چشم آنها كاشته می‌شود احتیاج به عینك برای دید در تمام فواصل ندارند.

دكتر محمدكریم اسماعیلی

متخصص چشم و فوق تخصص پیوند قرنیه

 

آخرین مطالب سایت

دکتر محمد کریم اسماعیلی

اخذ مدرک دکترا در سال 1370 از دانشگاه تهران - اخذ مدرک تخصص چشم پزشکی در سال 1377 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - اخذ مدرک فوق تخصص قرنیه در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - دوره تکمیلی جراحی لیزیک و آب مروارید در بیمارستان مورفیلد لندن در کشور انگلستان - دوره فوق تخصصی پیوند قرنیه در شهر لندن - عضو آکادمی چشم پزشکان امریکا و اروپا - یکی از بهترین متخصصین جراحی آب مروارید و عمل لیزیک از سال 1382 - جزو مشهورترین متخصصین عمل پیوند قرنیه در ایران.   اطلاعات بیشتر

زمان‌های پذیرش

شنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
دوشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
چهارشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، 200متر بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد پلاک 32
تلفن پذیرش: 88782529 - 88665415

اخذ نوبت ویزیت در مطب

 جهت اخذ مشاوره در خصوص جراحی لیزیک - لازک - آب مروارید - پیوند قرنیه - لنز داخل چشمی - جراحی عیوب انکساری - کراس لینک و سایر بیماری های چشم می توانید بصورت تلفنی و یا آنلاین پذیرش بگیرید.

جهت اخذ پذیرش می توانید با شماره تلفن 88640275 الی 6 (کد تهران 021) تماس بگیرید و یا فرم رزرو اینترنتی را تکمیل نمایید.

Copyright © 2020 All Rights Reserved for Dr. Esmaeili - Designer: Mehdi Edalat