عمل لیزیک چشم

لیزیک - خطرات و عوارض لیزیک - دکتر اسماعیلی

لیزیک LASIK مخفف (Laser Assisted in situ Keratomileusis) به معنی استفاده از لیزر با طول موج بسیار پائین برای درمان عیوب انکساری قرنیه می باشد.

در عمل لیزیک دوره بهبودی بیمار کوتاه بوده و این عمل در بیمارانی که نزدیک بینی، دوربینی و یا آستیگماتیسم دارند بسیار موثر می باشد. از مهمترین مزایای این روش کاهش وابستگی فرد به عینک و لنز تماسی است.

جهت اطلاع: کلمه لیزر  LASER مخفف کلمات Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation است. در واقع لیزر منبع نوری است که فقط با یک طول موج بی نهایت خالص  تولید می شود.

پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم به عمل جراحی لیزیک حتما مقاله "این افراد هرگز عمل لیزیک انجام ندهند" را مطالعه نمائید.

جراحی لیزیک و لازک چشم (اصلاح عیوب انکساری)

مرکز توجه و تمرکز برروی اجسام قرنیه وعدسی چشم می باشد. اگر قرنیه چشم دچار آسیب دیدگی شود، دیگر چشم قادر به تمرکز روی اجسام نمی باشد . و  در نتیجه اجسام به درستی دیده نمی شوند، ایجاد این نوع مشکل در بینایی به با گذشت زمان، منجر به اختلال در بینایی می شود، اصلاح عیوب انکساری و جراحی های چشم روش های متعددی دارد که از مهم ترین و جدیدترین متد جراحی چشم می توان به لیزیک و لازک  و پی آرکی اشاره کرد. جراحی لیزیک چشم، در هر فرد به عواملی مانن شماره چشم، ضخامت قرنیه، بستگی دارد، لذا  عمل لیزیک چشم و لازک  در افراد بسته به شرایط جسمی متفاوت است.

عمل لیزیک چشم چیست؟

لیزیک، یکی از انواع جراحی های چشم است که به منظور برطرف کردن عیوب انکساری چشم در بیمارانی که دارای بیماری نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم، هستند، انجام می شود. در عمل لیزیک (لازک) متخصص چشم پزشکی اصلاحات لازم را برروی قرنیه چشم با لیزر انجام می دهد. تجربه ثابت کرده است که در اکثر بیماران پس از جراحی لیزر، بیمار نیاز به استفاده از عینک یا لنزهای طبی نخواهد داشت. جراحی لیزیک به این صورت است که در ابندا لایه نازکی از سطح قرنیه چشم تراشیده می شود و سپس با استفاده از لیزر، تغییرات لازم روی قرنیه چشم انجام میشود، مدت زمان جراحی هر کدام از چشم ها تنها پنج دقیقه می باشد.  جراحی لیزیک، از سری جراحی هایی محسوب می شود که سرپایی انجام می شود و پزشک قبل از انجام هر کاری از بی حسی استفاده می کند و بیمار می تواند این اطمینان را داشته باشد که کوچکترین دردی در طول مدت زمان جراحی نخواهد داشت

فواید و مزایای عمل لیزیک چشم

از مهم ترین مزایا و نتایج اخذ شده در مورد جراحی لیزیک، رضایتمندی بالای بیماران پس از جراحی چشم می باشد. بیمار پس از یک روز بعد از لیزیک چشم، دارای دید مناسبیست. به دلیل استفاده از قطره های بی حسی، بیمار درد بسیار کمی را متحمل می شود. بیمار پس از جراحی لیزیک، نیازی به استفاده از عینک و لیزر نخواهد داشت.

آخرین مطالب سایت

دکتر محمد کریم اسماعیلی

اخذ مدرک دکترا در سال 1370 از دانشگاه تهران - اخذ مدرک تخصص چشم پزشکی در سال 1377 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - اخذ مدرک فوق تخصص قرنیه در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - دوره تکمیلی جراحی لیزیک و آب مروارید در بیمارستان مورفیلد لندن در کشور انگلستان - دوره فوق تخصصی پیوند قرنیه در شهر لندن - عضو آکادمی چشم پزشکان امریکا و اروپا - یکی از بهترین متخصصین جراحی آب مروارید و عمل لیزیک از سال 1382 - جزو مشهورترین متخصصین عمل پیوند قرنیه در ایران.   اطلاعات بیشتر

زمان‌های پذیرش

شنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
دوشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
چهارشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، 200متر بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد پلاک 32
تلفن پذیرش: 88782529 - 88665415

اخذ نوبت ویزیت در مطب

 جهت اخذ مشاوره در خصوص جراحی لیزیک - لازک - آب مروارید - پیوند قرنیه - لنز داخل چشمی - جراحی عیوب انکساری - کراس لینک و سایر بیماری های چشم می توانید بصورت تلفنی و یا آنلاین پذیرش بگیرید.

جهت اخذ پذیرش می توانید با شماره تلفن 88640275 الی 6 (کد تهران 021) تماس بگیرید و یا فرم رزرو اینترنتی را تکمیل نمایید.

Copyright © 2020 All Rights Reserved for Dr. Esmaeili - Designer: Mehdi Edalat