عمل لیزیک - این افراد هرگز عمل لیزیک انجام ندهند

عمل لیزیک - این افراد هرگز عمل لیزیک انجام ندهند - دکتراسماعیلی

 عمل لیزیک Lasik بسیار ساده و درواقع یک عمل سرپایی بوده و با استفاده از چند قطره بی‌حسی انجام و پس از آن جراحی با لیزر و درحدود 5 دقیقه با طول مدت 5 تا 20 ثانیه لیزر در هر چشم  انجام می‌شود. عمل لیزیک برای تمام افراد بالای 18 سال که طی 6 ماه شماره عینک آنها ثابت مانده باشد

و در افراد با نزدیک بینی 1 تا 10 دیوپتر یا آستیگماتیسم کمتر از 4 دیوپتر و همچنین افرادی که دوربینی 1 تا 6 دیوپتر دارند قابل انجام است.

اما بعضی از بیماران که بیماریهایی مانند قوز قرنیه، کدورت قرنیه دارند هرگز نباید این عمل را انجام دهند. همچنین افراد دارای بیماریهایی مانند خشکی چشم، آب مروارید، آب سیاه، بیماری های شبکیه و یا در افراد مبتلا به دیابت کنترل نشده و بیماریهای رماتیسمی، زنان باردار و شیرده از انجام این عمل منع می شوند.
افرادی که از لنز تماسی نرم استفاده می‌کنند دقت داشته باشند که حداقل یک هفته قبل از انجام معاینات از لنز خود استفاده نکنند و برای کسانی هم که از لنز تماسی سخت استفاده می‌کنند، این زمان به مدت 3 هفته قبل از معاینه یا عمل لیزر افزایش پیدا می‌کند.

در عمل جراحی لیزیک از قطره بی‌حسی استفاده می‌شود و هیچگونه تزریقی انجام نمی‌گیرد.

مواردی که بعد از عمل باید رعایت شود عبارتند از:

1- خارش و مالیدن چشم‌ها به خصوص در چند روز اول.

2- پرهیز از شستشوی سر و صورت تا 24 ساعت.

3- آرایش نكردن چشم‌ها تا یک هفته.

4- اجتناب از شنا در استخر و دریا تا یک ماه.

تماشای تلویزیون، مطالعه و کار با کامپیوتر مشکلی ندارد فقط  در چند روز اول ممکن است بیماران دچار خستگی چشم شوند که البته ضرری برای چشم ندارد.

عوارض عمل لیزیک عبارتند از: اصلاح بیش از حد، دیدن هاله، ناراحتی در نگاه كردن به چراغ‌ در شب، وجود مشکل دید به هنگام رانندگی در شب و سختی مطالعه از عوارض بعد از عمل لیزیک هستند که در هفته‌های اول بعد از عمل وجود دارند و پس از گذشت چند هفته برطرف می‌شوند. از دیگر عوارض این عمل، عفونت قرنیه است که بسیار نادر بوده و ممکن است از هر 4000 نفر که تحت جراحی قرار می‌گیرند، یک نفر دچار عفونت قرنیه شود که اغلب با دارو بهبود می‌یابد.
حدود دو درصد احتمال پیشرفت نزدیک بینی وجود دارد که این شرایط  پس از 3 تا 6 ماه می‌تواند، مقداری پیشرفت کرده و یا اصلاح نشود كه در این صورت می‌توان آن را مجدداً با لیزر اصلاح کرد.

برای اخذ مشاوره درخصوص عمل لیزیک می توانید با مطب تماس بگیرید.

آخرین مطالب سایت

دکتر محمد کریم اسماعیلی

اخذ مدرک دکترا در سال 1370 از دانشگاه تهران - اخذ مدرک تخصص چشم پزشکی در سال 1377 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - اخذ مدرک فوق تخصص قرنیه در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - دوره تکمیلی جراحی لیزیک و آب مروارید در بیمارستان مورفیلد لندن در کشور انگلستان - دوره فوق تخصصی پیوند قرنیه در شهر لندن - عضو آکادمی چشم پزشکان امریکا و اروپا - یکی از بهترین متخصصین جراحی آب مروارید و عمل لیزیک از سال 1382 - جزو مشهورترین متخصصین عمل پیوند قرنیه در ایران.   اطلاعات بیشتر

زمان‌های پذیرش

شنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
دوشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
چهارشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، 200متر بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد پلاک 32
تلفن پذیرش: 88782529 - 88665415

اخذ نوبت ویزیت در مطب

 جهت اخذ مشاوره در خصوص جراحی لیزیک - لازک - آب مروارید - پیوند قرنیه - لنز داخل چشمی - جراحی عیوب انکساری - کراس لینک و سایر بیماری های چشم می توانید بصورت تلفنی و یا آنلاین پذیرش بگیرید.

جهت اخذ پذیرش می توانید با شماره تلفن 88640275 الی 6 (کد تهران 021) تماس بگیرید و یا فرم رزرو اینترنتی را تکمیل نمایید.

Copyright © 2020 All Rights Reserved for Dr. Esmaeili - Designer: Mehdi Edalat