مقالات چشم پزشکی، لیزیک، آب مروارید و قرنیه

بررسی پیوند قرنیه در برخی بیماری های چشمی - دکتراسماعیلی

 بررسی پیوند قرنیه در برخی بیماری های چشمی - دکتراسماعیلی

بسیاری از بیماری ها ممکن است باعث آسیب به قرنیه، ایجاد تورم و التهاب و کدر شدن قرنیه شوند. از جمله این بیماری ها قوز قرنیه و دیستروفی فوکس میباشد. هر دو این بیماری ها در حالت پیشرفته نیاز به جراحی پیوند قرنیه دارند. جراحی پیوند قرنیه تمام مشکلات مربوط به تغییر شکل، التهاب، تورم و کدر بودن قرنیه را برطرف میسازد.

بررسی پیوند قرنیه در قوز قرنیه

قوز قرنیه یا کراتوکونوس از بیماری های مربوط به قرنیه است که در این بیماری قرنیه نازک میشود و تغییر شکل میدهد. در این بیماری قابل پیشرفت قرنیه به شکل مخروطی در می آید. برای درمان این بیماری راه های متنوعی وجود دارد و در صورتی که درمان های شامل عینک و لنز پاسخگو نباشد راه حل نهایی پیوند قرنیه میباشد. در اثر مخروطی شدن و نامنظم شدن شکل قرنیه مشکلات نزدیک بینی و آستیگماتیسم ایجاد میشود که باعث تار شدن دید خواهد شد. از نشانه های این بیماری افزایش شماره چشم پس از هر بار معاینه میباشد. برای تشخیص پزشک متخصص چشم انحنای قرنیه را بررسی میکند و با تصویری که از قرنیه روی کامپیوتر ثبت میشود میتواند جزئیات بیشتری را متوجه شود. پیوند قرنیه سلامتی کامل را به بیماران بازمیگرداند و در بیماری های با درجه پیشرفت بالا انجام میشود. افراد مبتلا به این بیماری با مشکلات دید کم مواجه هستند و معمولا در نوجوانی و دهه سوم زندگی ایجاد میشود. این بیماری ممکن است یک چشم و یا هر دو چشم را درگیر کند ولی میزان رشد و پیشرفت آن در هر دو چشم لزوما یکسان نیست. در این افراد شکست نور در چشم دچار مشکل شده و مشکلات بینایی برای فرد ایجاد میشود. تشخیص زودهنگام میتواند از پیشرفت بیماری جلوگیری کند. اگر چه فرد مبتلا به این بیماری دچار نابینایی کامل نمیشود اما پیشرفت آن میتواند سطح بینایی را در حدی کاهش دهد که فرد در زندگی روزمره خود دچار مشکل شود. این بیماری میتواند زمینه ارثی هم داشته باشد ولی در معاینات اولیه ممکن است با آستیگماتیسم یا ضعیفی چشم اشتباه گرفته شود.

 

پیوند قرنیه در دیستروفی فوکس

 برخی از بیماری های دیگر مانند دیستروفی فوکس باعث آسیب قرنیه و بیماری های چشم میشوند. این بیماری معمولا هر دو چشم را درگیر میکند. بیماری معمولا در دهه سوم و چهارم زندگی آغاز میشود و البته ممکن است تا دهه پنجم و ششم زندگی هیچ علامتی را تجربه نکنند اما در صورتی که این بیماری پیشرفت کند بهترین راه برای بهبود بینایی جراحی پیوند قرنیه میباشد. دیستروفی فوکس در زنان شایع تر است و احتمال بروز آن در سنین پایین خیلی کم است. گزینه های جراحی برای درمان این بیماری شامل DMEK و DSEK میباشد.

درمان بیماری های چشمی و پیوند قرنیه توسط دکتر اسماعیلی

دکتر اسماعیلی متخصص چشم پزشکی و فوق تخصص قرنیه با تجارب کاری بالا دارای توانایی بالا در تشخیص و درمان بیماری های چشمی میباشد. اگر میخواهید همه چیز در مورد پیوند قرنیه، هزینه پیوند قرنیه مصنوعی و اطلاعات کاملی در مورد بیماری های چشمی بدانید میتوانید با مطالعه وب سایت دکتر اسماعیلی دانش خود را در این زمینه افزایش دهید و اگر نیاز به مشاوره و درمان دارید میتوانید از طریق تماس تلفنی و یا رزرو آنلاین پذیرش شوید. ایشان تجربیات فراوانی در زمینه پیوند قرنیه دارند و به علت رضایت بالای بیماران محبوبیت بسیار زیادی در بین بیماران دارد. از مزایای پیوند قرنیه بهتر شدن دید، ترمیم سوراخ قرنیه، درمان درد چشم و از بین بردن عفونت های چشمی میباشد. اگر نیاز به جراحی های لیزیک، آب مروارید، پیوند قرنیه و یا درمان برای بیماری های مربوط به چشم و قرنیه دارید میتوانید با مراجعه حضوری و پس از معاینات و آزمایشات لازم تمام مشاوره و مسیر درمانی کامل را در کلینیک دکتر اسماعیلی به بهترین نحو ممکن دریافت کنید. کلینیک دکتر اسماعیلی با مجموعه ای از حرفه ای ترین و بهترین تیم درمان آماده خدمت رسانی به مردم عزیزمان میباشد. بهترین متخصص چشم و فوق تخصص قرنیه منتظر شماست تا با تیم و کادر حرفه ای تمام مشکلات بینایی شما را برطرف کند تا شما بتوانید زیباتر ببینید. در این کلینیک از مجهزترین و پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی و به روز دنیا استفاده میشود و کوچکترین و بزرگترین مشکلات چشمی با تکیه بر تجربه و دانش متخصصین قابل درمان میباشد.

 

آخرین مطالب سایت

دکتر محمد کریم اسماعیلی

اخذ مدرک دکترا در سال 1370 از دانشگاه تهران - اخذ مدرک تخصص چشم پزشکی در سال 1377 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - اخذ مدرک فوق تخصص قرنیه در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - دوره تکمیلی جراحی لیزیک و آب مروارید در بیمارستان مورفیلد لندن در کشور انگلستان - دوره فوق تخصصی پیوند قرنیه در شهر لندن - عضو آکادمی چشم پزشکان امریکا و اروپا - یکی از بهترین متخصصین جراحی آب مروارید و عمل لیزیک از سال 1382 - جزو مشهورترین متخصصین عمل پیوند قرنیه در ایران.   اطلاعات بیشتر

زمان‌های پذیرش

شنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
دوشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
چهارشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، 200متر بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد پلاک 32
تلفن پذیرش: 88782529 - 88665415

اخذ نوبت ویزیت در مطب

 جهت اخذ مشاوره در خصوص جراحی لیزیک - لازک - آب مروارید - پیوند قرنیه - لنز داخل چشمی - جراحی عیوب انکساری - کراس لینک و سایر بیماری های چشم می توانید بصورت تلفنی و یا آنلاین پذیرش بگیرید.

جهت اخذ پذیرش می توانید با شماره تلفن 88640275 الی 6 (کد تهران 021) تماس بگیرید و یا فرم رزرو اینترنتی را تکمیل نمایید.

Copyright © 2020 All Rights Reserved for Dr. Esmaeili - Designer: Mehdi Edalat