مقالات چشم پزشکی، لیزیک، آب مروارید و قرنیه

بهترین دستگاه عمل لیزیک کدامست؟ - دکتر اسماعیلی

بهترین دستگاه عمل لیزیک کدامست؟ - دکتر اسماعیلی

امروزه لیزر وارد تمام علوم پزشکی شده است، علم چشم پزشکی نیز از این قاعده مستثنی نبوده است و دستگاه های لیزیک زیادی وجود دارند که با استفاده از نور لیزر به درمان بیماری های چشمی می پردازند. ما در این مقاله سعی می کنیم به معرفی بهترین دستگاه لیزیک چشم بپردازیم.

بهترین دستگاه عمل لیزیک

چشم یکی از مهمترین حواس پنج گانه می باشد که می تواند به بیماری های مختلفی مبتلا شود و زندگی افراد را مختل کند. اما با پیشرفت علم دستگاه های زیادی ساخته شده اند که می توانند این بیماری ها را رفع کنند. استفاده از لیزر نیز در علم چشم پزشکی به خوبی رواج پیدا کرده است و ما در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین دستگاه لیزیک چشم بپردازیم.

امروزه از دستگاه های لیزر اگزایمر که با استفاده از اشعه های ماورا بنفش سرد عمل می کنند، برای رفع مشکلات و بیماری های چشمی استفاده می شود. این اشعه ها دارای یک طول موج خاص می باشند که می توانند روی نقطه هدف تمرکز کنند و آنقدر دقیق روی بافت های قرنیه تاثیر می گذارند که بافت های دیگر آسیبی نبینند.

ویژگی های بهترین دستگاه لیزیک چشم

تمام مشکلات چشم اعم از نزدیک بینی، دوربینی، آستیگماتیسم و ... توسط دستگاه های لیزر اگزایمر برطرف می شوند. در این میان محققان توانسته اند دستگاه های لیزر اگزایمر مختلفی که هر کدام ویژگی ها و کارایی های مختلف و بالایی دارند را وارد بازار کنند و تاییدیه های Fda را دریافت کنند. اما نمی توان به راحتی گفت حتما یکی بهتر از دیگری می باشد.

بسیاری از افراد متخصص بر این عقیده هستند که معرفی بهترین دستگاه را باید مبتنی بر عواملی مانند مشکلات چشم اعم از نمره آن، اندازه مردمک، مشکلات قرنیه و ...  قرار داد.

به همین دلیل یک جراح و چشم پزشک با توجه به نوع بیماری از یکی از این دستگاه ها استفاده می کند و به طور خاص نمی گوید که یکی بهتر از دیگر است.

گفتنی است که تمام دستگاه های لیزیک برای رفع دوربینی و نزدیکی بینی چشم افراد روی انحنای قرنیه آن متمرکز می شوند و آن را کم و زیاد می کنند. این دستگاه ها برای رفع مشکل آستیگماتیسم نیز سعی می کنند قرنیه را از شکل نامنظم خود خارج کنند.

این دستگاه های نوین برای تغییر نمره چشم هم از برنامه های نرم افزاری کامپیوتر استفاده می کنند.

عموما دستگاه های لیزر اگزایمر نوین طوری عمل می کنند که می توانند نقطه هدف را تعقیب کنند. در این صورت اگر فرد بیمار در حین عمل مردمک چشم خود را منحرف کند و یا سر خود را تکان دهد به دیگر قسمت های چشم آسیبی وارد نمی شود. در صورتی که این امکان در دستگاه های چشم پزشکی پیشین وجود نداشت.

معرفی بهترین دستگاه لیزیک چشم

با پیشرفت علم و ورود لیزر به علم پزشکی، دستگاه های لیزر اگزایمر زیادی  نیز با پیشرفته ترین امکانات وارد بازار شدند. این دستگاه ها همگی می توانند مشکلات چشم را رفع کنند اما ممکن است عملکرد یکی در یک نوع بیماری بهتر از بقیه باشد.

انواع این دستگاه های لیزر اگزایمر شامل دستگاه های لیزیک نقطه به نقطه، خط به خط و جبهه موج می باشند.

پزشکانی مانند دکتر اسماعیلی با استفاده از تجربه و مهارتی که در چشم پزشکی دارند، می توانند با توجه به مشکل بیمار و در نظر گرفتن ویژگی ها و عملکرد هر کدام از این دستگاه های لیزیک، بهترین دستگاه لیزیک چشم را معرفی کنند.

البته این پزشکان نیز به راحتی این مقایسه را انجام نمی دهند، بلکه مطالعات زیادی در این باره انجام می دهند، این پزشکان دلایل گرفتن تاییدیه دستگاه های مورد نظر از سازمان Fda را بررسی می کنند و به نقاط مثبت آنها توجه می کنند تا بهترین دستگاه را برای یک بیماری خاص معرفی کنند.

به همین دلیل بیماران برای رفع مشکلات و بیماری های چشمی خود می توانند از تجربه دکتر اسماعیلی استفاده کنند تا او با استفاده از بهترین دستگاه لیزیک چشم به درمان بیماران بپردازد تا آنها بهترین نتیجه را از عمل جراحی خود بگیرند.

آخرین مطالب سایت

دکتر محمد کریم اسماعیلی

اخذ مدرک دکترا در سال 1370 از دانشگاه تهران - اخذ مدرک تخصص چشم پزشکی در سال 1377 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - اخذ مدرک فوق تخصص قرنیه در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - دوره تکمیلی جراحی لیزیک و آب مروارید در بیمارستان مورفیلد لندن در کشور انگلستان - دوره فوق تخصصی پیوند قرنیه در شهر لندن - عضو آکادمی چشم پزشکان امریکا و اروپا - یکی از بهترین متخصصین جراحی آب مروارید و عمل لیزیک از سال 1382 - جزو مشهورترین متخصصین عمل پیوند قرنیه در ایران.   اطلاعات بیشتر

زمان‌های پذیرش

شنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
دوشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
چهارشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، 200متر بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد پلاک 32
تلفن پذیرش: 88782529 - 88665415

اخذ نوبت ویزیت در مطب

 جهت اخذ مشاوره در خصوص جراحی لیزیک - لازک - آب مروارید - پیوند قرنیه - لنز داخل چشمی - جراحی عیوب انکساری - کراس لینک و سایر بیماری های چشم می توانید بصورت تلفنی و یا آنلاین پذیرش بگیرید.

جهت اخذ پذیرش می توانید با شماره تلفن 88640275 الی 6 (کد تهران 021) تماس بگیرید و یا فرم رزرو اینترنتی را تکمیل نمایید.

Copyright © 2020 All Rights Reserved for Dr. Esmaeili - Designer: Mehdi Edalat