مقالات چشم پزشکی، لیزیک، آب مروارید و قرنیه

عمل فمتولیزیک و مراقبت های آن - دکتر اسماعیلی

عمل فمتولیزیک و مراقبت های آن - دکتر اسماعیلی

عمل فمتولیزیک را لیزیک بدون تیغه لیزیک تمام لیزر یا لیزیک بدون تیغه نیز می نامند. در این روش، جراح از دو نوع لیزر برای روش اصلاح بینایی استفاده می کند. اولین مورد لیزر فمتوسکند بسیار پیچیده ای است که برای ایجاد فلپ قرنیه با دقت بالا و نازک استفاده می شود و سپس از لیزر اگزایمر برای تغییر شکل بافت قرنیه زیرین یا استروما استفاده می شود.

سپس فلپ برای اطمینان از دید شفاف و بدون استفاده از تیغه تعویض می شود. از طرف دیگر، لیزیک معمولی از یک تیغه جراحی خودکار به نام میکروکراتوم استفاده می کند.

چرا عمل فمتولیزیک را بر لیزر لیزیک ترجیح می دهیم؟

دلیل اصلی انتخاب عمل فمتولیزیک نسبت به جراحی لیزیک این است که لیزرهای فمتوسکند در جراحی خطای شکست را کمتر می کنند. برخلاف روزهای اولیه، فلپ دیگر با استفاده از تیغ مکانیکی (تیغه) در میکروکراتوم باز نمی شود. در عوض، لیزرهای فوق العاده موجود در فناوری Femto Lasik کار را آسان و موثر انجام می دهند.

جداسازی فلپ قرنیه از لایه های تحتانی آن هنگام ساخت فلپ با لیزر موثرتر و دقیق تر از تیغه است.

مشخصات و پارامترهای فلپ ساخته شده روی قرنیه را می توان به راحتی با توجه به ویژگی های فردگرایانه چشم تغییر داد یا اصلاح کرد. اگر هنگام انجام عمل مشكلاتی به وجود بیاید، ایجاد لیزر فمتوسكند در ساخت فلپ راحت تر است و می توان در فاصله لحظه ای فلپ جدیدی ایجاد كرد كه در صورت تیغه ، 3 ماه به انتظار می انجامد.

یکی دیگر از دلایل بسیار مهم انتخاب عمل فمتولیزیک نسبت به جراحی معمولی لیزیک این است که فشاری که توسط لیزر فمتوسکند بر چشم وارد می شود، بسیار کمتر از تیغ مکانیکی است. فشار وارد شده توسط لیزر فمتوسکند به قدری کم است که برابر با فشار وارد شده توسط یک دست هنگام مالش چشم است. این در نهایت باعث کاهش عوارض جانبی یا اثرات بعدی جراحی می شود.

بهترین کاندید برای عمل فمتولیزیک

  • افراد 18 سال یا بیشتر
  • خطاهای شکست شما حداقل یک سال است که تغییر نکرده است.
  • اگر وضعیت چشم و سلامت عمومی شما خوب است.

بیمارانی که نزدیک بینی خفیف و متوسط، دور بینی، آستیگماتیسم و ​​ضخامت مناسب قرنیه دارند، کاندید مناسبی برای فمتولیزیک در نظر گرفته می شوند. این را معمولا می توان با معاینه جامع چشم توسط جراح چشم خود تعیین کرد.

مزایای Femto-Lasik

  • روش سریع و بدون درد
  • بهبودی سریع
  • میزان موفقیت بالا

چگونه جراح مناسب را انتخاب کنید؟

در انتخاب جراح چشم خود مراقب باشید. می توانید برای یافتن یک جراح واجد شرایط و باتجربه از چشم پزشک عادی خود راهنمایی بخواهید یا از یک دوست باتجربه سوال کنید.

گواهینامه ها و مدارک وی را بررسی کنید و به دنبال پزشکی بروید که دوره های تخصصی را گذرانده باشد. اطمینان حاصل کنید که جراح از تجهیزات به روز استفاده می کند. دکتر اسماعیلی یکی از جراحان باتجربه و خبره در این زمینه است که از جدیدترین فناوری های روز در این حوزه بهره می برد.

مراقبت های قبل و بعد از عمل فمتولیزیک

قبل از عمل

 روز قبل از عمل،  شما باید ایتفاده از مواد زیر را متوقف کنید

  • کرم ها
  • لوسیون
  • آرایش
  • عطرها

این محصولات و همچنین باقی مانده های مژه ها ممکن است خطر عفونت را در حین و بعد از جراحی افزایش دهند. ممکن است پزشک برای مدتی قبل از جراحی از شما بخواهد مژه های خود را بمالید تا از شر مشكلات و مایع های مژه برطرف شود.

بعد از عمل فمتولیزیک

بلافاصله بعد از عمل، چشم شما ممکن است بسوزد، خارش پیدا کند یا احساس کنید که چیزی در آن وجود دارد. ممکن است برخی از ناراحتی ها یا در بعضی موارد، درد خفیف را تجربه کنید و ممکن است پزشک به شما پیشنهاد کند که از یک مسکن درد خفیف استفاده کنید.

 شما به طور ذاتی می خواهید چشم خود را مالش دهید، اما این کار را نکنید. مالش چشم می تواند فلپ را خارج کرده و نیاز به درمان بیشتر داشته باشد. همچنین ممکن است حساسیت به نور، تابش خیره کننده، ستارگان یا هاله های اطراف چراغ را تجربه کنید یا ممکن است سفیدی چشم شما قرمز یا خونی به نظر برسد. این علائم معمولا چند روز بعد از جراحی کاهش می یابد.

شما باید برنامه ریزی کنید که چند روز از کار خود مرخصی بگیرید تا این علائم فروکش کند. شما باید بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید اگر درد شدیدی دارید یا اگر بینایی یا سایر علائم به جای بهتر شدن، بدتر می شوند منتظر ویزیت برنامه ریزی شده خود نباشید.

حداقل طی  24 ماه و 48  ساعت پس از جراحی و تا 6 ماه پس از آن در فواصل منظم باید به پزشک مراجعه کنید .

 

 

 

 

 

 

آخرین مطالب سایت

دکتر محمد کریم اسماعیلی

اخذ مدرک دکترا در سال 1370 از دانشگاه تهران - اخذ مدرک تخصص چشم پزشکی در سال 1377 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - اخذ مدرک فوق تخصص قرنیه در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - دوره تکمیلی جراحی لیزیک و آب مروارید در بیمارستان مورفیلد لندن در کشور انگلستان - دوره فوق تخصصی پیوند قرنیه در شهر لندن - عضو آکادمی چشم پزشکان امریکا و اروپا - یکی از بهترین متخصصین جراحی آب مروارید و عمل لیزیک از سال 1382 - جزو مشهورترین متخصصین عمل پیوند قرنیه در ایران.   اطلاعات بیشتر

زمان‌های پذیرش

شنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
دوشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
چهارشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، 200متر بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد پلاک 32
تلفن پذیرش: 88782529 - 88665415

اخذ نوبت ویزیت در مطب

 جهت اخذ مشاوره در خصوص جراحی لیزیک - لازک - آب مروارید - پیوند قرنیه - لنز داخل چشمی - جراحی عیوب انکساری - کراس لینک و سایر بیماری های چشم می توانید بصورت تلفنی و یا آنلاین پذیرش بگیرید.

جهت اخذ پذیرش می توانید با شماره تلفن 88640275 الی 6 (کد تهران 021) تماس بگیرید و یا فرم رزرو اینترنتی را تکمیل نمایید.

Copyright © 2020 All Rights Reserved for Dr. Esmaeili - Designer: Mehdi Edalat