مقالات چشم پزشکی، لیزیک، آب مروارید و قرنیه

لازک هوشمند - دکتر اسماعیلی

 لازک هوشمند - دکتر اسماعیلی

انجام عمل لیزر چشم به روش لازک هوشمند یکی از بهترین درمان های بینایی حال حاضر جهان به شمار می رود. این روش از فواید بسیار زیادی نسبت به روش های معمولی برخوردار است. ما در این مقاله به بررسی جراحی چشم به روش لازک هوشمند، فواید و عملکرد آن و همچنین افراد واجد شرایط این عمل می پردازیم. با ما همراه باشید.

جراحی لازک هوشمند چیست؟

جراحی چشم لازک هوشمند جزو محبوب ترین درمان های چشم و بینایی در جهان به شمار می رود. تفاوت این نوع جراحی با جراحی های معمولی این است که این نوع درمان به طور سفارشی فقط برای چشم شما طراحی می شود؛ در حالی که جراحی های لیزری استاندارد و معمولی یک راه عالی برای تصحیح بینایی با یک نسخه مشخص و عمومی برای همه ی بیماران است.

محبوبیت و کارایی بالای لازک هوشمند به این دلیل است که مشکلات منحصر به فردی که در بینایی هر فرد وجود دارد و درمان این مشکلات با رویکردی همه جانبه مطابقت ندارد، با این روش درمان می شود.

 این مشکلات بینایی در درمان های سنتی از جمله استفاده از عینک ها، لنزهای تماسی و جراحی های لیزری استاندارد، نادیده گرفته می شوند؛ اما جراحی لیزری چشم لازک هوشمند با استفاده از امواج مخصوص (wavefront)، مشکلات جزئی و منحصر به فرد بینایی افراد را می تواند با استفاده از دستگاهی به نام  wavefront aberrometer شناسایی کند.

 

عملکرد جراحی لازک هوشمند به چه صورت است؟

در ابتدای شروع عمل جراحی لازک هوشمند، اسکنی به نام اسکن Wavefront از سطح چشمان شما گرفته می شود. این اسکن می تواند با جزئیات دقیق شیب واقعی قرنیه و همچنین تمام لکه ها و عیوب موجود در آن را نشان دهد. این لکه ها و عیوب می توانند بر نحوه انعکاس نور در چشمان شما تأثیر گذار باشند و باعث شوند که بینایی چشم شما به خطر بیفتد.

در طول این درمان، لیزر هوشمند به طوری برنامه ریزی می شود که لکه های موجود در سطح قرنیه را هدف قرار داده و بینایی شما را در طول درمان تصحیح کند تا سطح قرنیه شما صاف و تمیز شود. از آنجا که اسکنی که از چشمان شما گرفته می شود به عنوان نقشه ای برای عمل شخص شما است، درمان هر فردی به روش لازک هوشمند منحصر به خود فرد است و دقیقاً مطابق نیاز چشم های او طراحی شده است.

فواید و مزایای عمل جراحی لازک هوشمند

 

  • نتایج بهتر نسبت به جراحی های لیزر استاندارد

از آنجا که این روش درمانی بینایی چشم، با بی نظمی های بسیار ناچیز و سطح بالایی که سایر روش های درمانی نمی توانند آن هارا شناسایی کنند، مقابله می کند، می تواند منجر دستیابی به بینایی بسیار واضح تری نسبت به روش های دیگر برای بیماران شود. برای درک این موضوع، تصاویر تلویزیون های HD را در مقایسه با تصاویر تلویزیون های معمولی و استاندارد در نظر بگیرید. همانطور که تصاویر تلویزیون های HD دارای وضوح بی نظیری هستند، جراحی لازک هوشمند نیز می تواند، نتایج قابل توجهی را به ارمغان بیاورد.

 

  • دقت بیشتر و ایمنی بالاتر

علاوه بر منحصر به فرد بودن درمان بینایی لازک هوشمند، این جراحی لیزری چشم، دارای مزیت ایمن تر بودن نسبت به دیگر جراحی های لیزری است. این به این دلیل است که جراحی لازک هوشمند به وسیله دستگاه های لیزری هوشمند انجام می شود و طبیعی است که دقت این دستگاه های هوشمند بسیار بالاتر از دقت دستان یک پزشک جراح است.

همچنین این روش نسبت به روشهای معمول و استاندارد دیگر لیزری، نیاز به برداشت بافت کمتری دارد.

چه کسانی واجد شرایط این عمل جراحی هستند؟

هر کسی که می تواند تحت عمل لیزر چشم لازک معمولی قرار گیرد، می تواند از درمان این روش هوشمند و کم خطر بینایی بهره ببرد.

افرادی که تحت انجام عمل لازک هوشمند قرار می گیرند، باید از لیزرهایی در موج مناسب استفاده کنند، که این لیزر ها به سادگی می تواند برای تشخیص و درمان بی نظمی های ظریف بینایی افراد، به ویژه، افرادی که مشکلات بینایی پیچیده تری دارند استفاده شوند.

همچنین افراد زیادی نیز می توانند از قابلیت های تشخیصی دقیق این روش بهره مند شوند.

آخرین مطالب سایت

دکتر محمد کریم اسماعیلی

اخذ مدرک دکترا در سال 1370 از دانشگاه تهران - اخذ مدرک تخصص چشم پزشکی در سال 1377 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - اخذ مدرک فوق تخصص قرنیه در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - دوره تکمیلی جراحی لیزیک و آب مروارید در بیمارستان مورفیلد لندن در کشور انگلستان - دوره فوق تخصصی پیوند قرنیه در شهر لندن - عضو آکادمی چشم پزشکان امریکا و اروپا - یکی از بهترین متخصصین جراحی آب مروارید و عمل لیزیک از سال 1382 - جزو مشهورترین متخصصین عمل پیوند قرنیه در ایران.   اطلاعات بیشتر

زمان‌های پذیرش

شنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
دوشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
چهارشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، 200متر بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد پلاک 32
تلفن پذیرش: 88782529 - 88665415

اخذ نوبت ویزیت در مطب

 جهت اخذ مشاوره در خصوص جراحی لیزیک - لازک - آب مروارید - پیوند قرنیه - لنز داخل چشمی - جراحی عیوب انکساری - کراس لینک و سایر بیماری های چشم می توانید بصورت تلفنی و یا آنلاین پذیرش بگیرید.

جهت اخذ پذیرش می توانید با شماره تلفن 88640275 الی 6 (کد تهران 021) تماس بگیرید و یا فرم رزرو اینترنتی را تکمیل نمایید.

Copyright © 2020 All Rights Reserved for Dr. Esmaeili - Designer: Mehdi Edalat