مقالات چشم پزشکی، لیزیک، آب مروارید و قرنیه

هزینه عمل لیزیک: بررسی فاکتور های تاثیرگذار و هزینه های احتمالی

هزینه عمل لیزیک: بررسی فاکتور های تاثیرگذار و هزینه های احتمالی

عمل جراحی لیزیک، نوعی عمل جراحی لیزری چشم است که به بهبود مشکلات بینایی افراد کمک می کند. هزینه‌‌ی انجام این عمل ممکن است بسته به عوامل و فاکتور‌های مختلفی از جمله نوع عمل تجویزی برای فرد، تخصص جراح، امکانات محل درمان و... متفاوت باشد. ما در این مقاله قصد داریم در ارتباط با هزینه‌ی عمل جراحی لیزیک

و فاکتور های تاثیر‌گذار بر آن صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

عمل جراحی لیزیک به دلیل نتایج عالی ای که برای بیماران مبتلا به مشکلات انکساری بینایی به ارمغان آورده، در طول سال های متمادی، به محبوبیت زیادی دست پیدا کرده است. البته که این جراحی لیزری عملی ارزان نیست و به همین دلیل، بسیاری از بیماران در مورد هزینه‌ی عمل جراحی لیزیک کنجکاو هستند، تا که بتوانند به طرز درستی برای انجام آن سرمایه گذاری کنند.

به طور کلی در ارتباط با هزینه‌ی عمل جراحی لیزیک می توان گفت که هزینه های انجام این عمل لیزری، وابسته به فاکتور ها و موارد متعددی است؛ به این صورت که ممکن است میان هزینه های عمل جراحی لیزیک شما و فرد دیگری تفاوت زیادی وجود داشته باشد. در ادامه با ما باشید تا به بررسی اصلی ترین فاکتور های تاثیرگذار بر روی قیمت این عمل جراحی لیزری چشم بپردازیم.

 

فاکتور های تاثیر‌گذار در هزینه‌ی عمل جراحی لیزیک چشم

هزینه‌ی عمل جراحی لیزیک چشم، از مرکز درمانی ای به مرکز درمانی دیگر، پزشک جراحی به پزشک جراحی دیگر، کیفیت امکانات اتاق عملی به اتاق عمل دیگر و... متفاوت است، و به عوامل مختلف زیادی بستگی دارد. ولی به طور کلی عوامل و فاکتور های اصلی تاثیرگذار در قیمت انجام عمل لیزیک برای درمان مشکلات بینایی چشم را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • اصلاح بینایی مورد نظر

بسته به نسخه ی تجویز شده ی درمانی و اصلاحی چشم، هزینه های عمل جراحی شما متفاوت خواهد بود و ممکن است که در نهایت هزینه ی بیشتری را برای جراحی لیزیک نسبت به بیمار دیگر پرداخت کنید. همچنین هزینه‌ی عمل جراحی لیزیک چشم به طور معمول برای افرادی که بینایی بسیار ضعیفی دارند، نسبت به دیگر افراد بیشتر است.

 • فناوری لیزر مورد استفاده در عمل لیزیک

یکی دیگر از فاکتور های اصلی تاثیرگذار در هزینه‌ی عمل جراحی لیزیک چشم، نوع و کیفیت فناوری مورد استفاده برای انجام عمل است. به طور مثال، فناوری های جدید جراحی لیزیک مانند لیزیک های سفارشی (customized ablation)، اغلب هزینه ی عمل بیشتری نسبت به فناوری های سنتی و قدیمی دارند.

 • مهارت جراح معالج

فاکتور اساسی دیگری که می تواند بر هزینه‌ی عمل جراحی لیزیک چشم تاثیر گذار باشد، تخصص جراح معالج چشم است. شما برای استفاده از امکانات انجام عمل جراحی به دست جراحان با تجربه باید کمی بیشتر هزینه کنید؛ به این دلیل که پزشکان با تجربه تر، برای انجام عمل های جراحی، از سطح بالاتری از مهارت و دقت برخوردارند.

همچنین علاوه بر موارد بالا، فاکتور های دیگری نیز وجود دارند که می توانند بر هزینه های عمل جراحی لیزیک تاثیرگذار باشند؛ از جمله:

 • تکنیک جراحی مورد استفاده توسط پزشک جراح
 • محل درمان (مرکز درمانی، بیمارستان، مطب و...)
 • میزان شهرت محل درمان یا پزشک
 • هزینه های بستری شدن بیمار (در صورت نیاز)
 • نیاز به ویزیت دکتر معالج قبل یا بعد از عمل

در مورد هزینه‌ی عمل جراحی لیزیک، از پزشک جراح خود سوال بپرسید

یکی از روش هایی که می توانید با استفاده از آن از هزینه‌ی دقیق عمل جراحی لیزیک خود مطلع شوید پرسیدن سوالات زیر را از پزشک جراح خود است. شما به وسیله ی پرسش این سوالات می توانید در مورد سرمایه گذاری برای اصلاح بینایی خود به روش لیزیک، تصمیمی آگاهانه بگیرید:

 • هزینه‌ی عمل جراحی لیزیک چشم من شامل چه مواردی می شود و چه مواردی را شامل نمی شود؟
 • چه نوع فناوری جراحی لیزیکی را برای درمان مشکل من پیشنهاد می کنید؟
 • جراحی لیزیک بر روی یکی از چشمان من انجام خواهد شد یا بر روی هر دو چشم من؟
 • بعد از انجام شدن عمل، به چه تعداد ویزیت نیاز دارم؟
 • هزینه ی داروهای تجویزی چه مقدار خواهد بود؟
 • در صورت نیاز داشتن به عینک یا لنزهای تماسی موقت، هزینه ی آنها چقدر خواهد بود؟

دکتر محمد کریم اسماعیلی

اخذ مدرک دکترا در سال 1370 از دانشگاه تهران - اخذ مدرک تخصص چشم پزشکی در سال 1377 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - اخذ مدرک فوق تخصص قرنیه در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - دوره تکمیلی جراحی لیزیک و آب مروارید در بیمارستان مورفیلد لندن در کشور انگلستان - دوره فوق تخصصی پیوند قرنیه در شهر لندن - عضو آکادمی چشم پزشکان امریکا و اروپا - یکی از بهترین متخصصین جراحی آب مروارید و عمل لیزیک از سال 1382 - جزو مشهورترین متخصصین عمل پیوند قرنیه در ایران.   اطلاعات بیشتر

زمان های پذیرش

شنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
دوشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
چهارشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، 200متر بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد پلاک 32
تلفن پذیرش: 88782529 - 88665415

اخذ نوبت ویزیت در مطب

 جهت اخذ مشاوره در خصوص جراحی لیزیک - لازک - آب مروارید - پیوند قرنیه - لنز داخل چشمی - جراحی عیوب انکساری - کراس لینک و سایر بیماری های چشم می توانید بصورت تلفنی و یا آنلاین پذیرش بگیرید.

جهت اخذ پذیرش می توانید با شماره تلفن 88640275 الی 6 (کد تهران 021) تماس بگیرید و یا فرم رزرو اینترنتی را تکمیل نمایید.