مقالات چشم پزشکی، لیزیک، آب مروارید و قرنیه

همه چیز در مورد پیوند قرنیه مصنوعی چشم - دکنر اسماعیلی

همه چیز در مورد پیوند قرنیه مصنوعی چشم  - دکنر اسماعیلی

پیوند قرنیه مصنوعی چشم نوعی جراحی است که سلول های بنیادی قرنیه از بین رفته اند و پیوند بافت انسانی امکان پذیر نمیباشد و باید از قرنیه مصنوعی استفاده کرد. پیوند قرنیه مصنوعی به صورت تمام ضخامت، لایه ای و پیوند سلول های بنیادی انجام میشود. دکتر اسماعیلی متخصص چشم و فوق تخصص قرنیه با داشتن تجربیات و مهارت های بالای جراحی بهترین گزینه برای پیوند قرنیه در ایران میباشند.

پیوند قرنیه مصنوعی چشم چیست؟

در برخی افراد در اثر آسیب شدید سلول های بنیادی قرینه از بین رفته و پیوند بافت انسانی به علت احتمال پس زده شدن پیوند و کدر شدن مجدد باید از قرنیه مصنوعی استفاده شود. پیوند قرنیه مصنوعی چشم یا کراتوپروستزیس انواع مختلف دارد. پیوند قرنیه مصنوعی چشم به صورت لایه ای، تمام ضخامت و پیوند سلول های بنیادی انجام میشود. در پیوند قرنیه مصنوعی چشم به صورت لایه ای، قرنیه مصنوعی به صورت لایه ای جایگزین میشود و در نوع تمام ضخامت قرنیه مصنوعی به طور کامل جایگزین قرنیه آسیب دیده میشود. در برخی بیماران سلول های بنیادی قرنیه چشم آسیب دیده اند، در صورتی که یک چشم آسیب دیده باشد و دیگری سالم باشد سلول های بنیادی چشم سالم جایگزین سلول های بنیادی چشم آسیب دیده میشود و در صورتی که هر دو چشم آسیب دیده باشند از سلول های بنیادی بستگان نزدیک جایگزین سلول های آسیب دیده بیمار میشود.

مراقبت های پس از پیوند قرنیه مصنوعی چشم

رژیم غذایی خاصی پس از انجام جراحی پیوند قرنیه مصنوعی چشم وجود ندارد ولی باید در هنگام خوابیدن روی چشمی که عمل شده پرهیز نمود و بهتر است بیمار به پشت بخوابد. از عطسه کردن و مالیدن و دست زدن به چشم ها یا هر حرکتی که باعث فشار وارد کردن به چشم شود باید خودداری شود. باید به دستورات و مراقبت های توصیه شده توسط پزشک توجه کرد و در صورت تجویز دارو یا قطره به طور منظم از آن ها استفاده کرد. بهتر است به مدت چند هفته از خم شدن و حرکاتی که باعث وارد شدن فشار به چشم میشود خودداری کرد. استحمام یا شست و شوی چشم باید با مشورت پزشک صورت بگیرد. هر گونه آرایش چشم و اطراف آن باید تحت نظر و مشورت پزشک معالج باشد. در مواردی که درد چشم شدید باشد و با مسکن کنترل نشود، افزایش تورم و ترشح، ایجاد هاله رنگی در چشم و شروع درد ناگهانی ناحیه ابرو و سردرد مداوم باید سریعا به پزشک مراجعه شود.

 

 

آخرین مطالب سایت

دکتر محمد کریم اسماعیلی

اخذ مدرک دکترا در سال 1370 از دانشگاه تهران - اخذ مدرک تخصص چشم پزشکی در سال 1377 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - اخذ مدرک فوق تخصص قرنیه در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - دوره تکمیلی جراحی لیزیک و آب مروارید در بیمارستان مورفیلد لندن در کشور انگلستان - دوره فوق تخصصی پیوند قرنیه در شهر لندن - عضو آکادمی چشم پزشکان امریکا و اروپا - یکی از بهترین متخصصین جراحی آب مروارید و عمل لیزیک از سال 1382 - جزو مشهورترین متخصصین عمل پیوند قرنیه در ایران.   اطلاعات بیشتر

زمان‌های پذیرش

شنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
دوشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
چهارشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، 200متر بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد پلاک 32
تلفن پذیرش: 88782529 - 88665415

اخذ نوبت ویزیت در مطب

 جهت اخذ مشاوره در خصوص جراحی لیزیک - لازک - آب مروارید - پیوند قرنیه - لنز داخل چشمی - جراحی عیوب انکساری - کراس لینک و سایر بیماری های چشم می توانید بصورت تلفنی و یا آنلاین پذیرش بگیرید.

جهت اخذ پذیرش می توانید با شماره تلفن 88640275 الی 6 (کد تهران 021) تماس بگیرید و یا فرم رزرو اینترنتی را تکمیل نمایید.

Copyright © 2020 All Rights Reserved for Dr. Esmaeili - Designer: Mehdi Edalat