مقالات چشم پزشکی، لیزیک، آب مروارید و قرنیه

آنچه قبل از عمل لیزیک باید بدانیم

آنچه قبل از عمل لیزیک باید بدانیم

اگر شما نیز جز افرادی هستید که به دنبال انجام جراحی لیزیک چشم هستید لازم است اطلاعاتی در این زمینه کسب کرده و سپس برای جراحی اقدام کنید. آنچه قبل از عمل لیزیک باید بدانیم شامل آمادگی ها و شرایط انجام جراحی لیزیک می باشد. در این مقاله به بررسی و شرح  هر یک از شرایط لازم پیش از جراحی می پردازیم.

آنچه قبل از عمل لیزیک باید بدانیم

اگر شما نیز به تازگی متوجه شده اید که کاندید مناسبی برای عمل جراحی لیزیک چشم هستید حتما در رابطه با آنچه قبل از عمل لیزیک باید بدانیم, مطالعه و بررسی کرده اید. در اغلب مراکز تشخیصی اطلاعات و مزایا و معایب هر یک از روش های عمل لیزیک چشم در اختیار مراجعه کنندگان قرار داده می شود و البته با صلاح دید و تشخیص پزشک متخصص بهترین روش برای انجام جراحی لیزر چشم برای شما در نظر گرفته خواهد شد. در این مقاله چند نکته ی ساده که باید پیش از انجام جراحی لیزیک چشم رعایت کرده و از آنها آگاهی داشته باشید را بررسی می کنیم.

قبل از عمل آب بنوشید

قبل از هرکاری لازم است آب زیادی پیش از انجام جراحی لیزیک بنوشید زیرا باعث هیدراته شدن بدن شده و بیشترین تاثیر را در روند بهبودی سریع تر( بخصوص در صورتی که جراحی شما در فصل گرم سال انجام گرفته است) خواهد شد. بنابراین نوشیدن آب در لیست آنچه قبل از عمل لیزیک باید بدانیم و انجام دهیم, قرار گرفته و حتی رتبه ی نخست را به خود اختصاص می دهد که نشانه ای از اهمیت بالای آن است. همچنین یکی از عوارض رایج جراحی لیزیک چشم ایجاد خشکی است که نوشیدن آب ساده ترین روش پیشگیری از آن است.

 

توقف استفاده از لنز تماسی

دومین مورد از لیست آنچه قبل از عمل لیزیک باید بدانیم, در رابطه با استفاده از لنز های تماسی است. 1- در لنز تماسی نرم، حداقل بمدت یک هفته و در مورد لنز تماسی سخت حداقل به مدت 4 هفته،استفاده از لنز های تماسی را متوقف کرده و تا یک ماه پس از عمل نیز از آنها استفاده نکنید زیرا تماس با اشیا سخت از جمله لنزها می تواند باعث تغییر قرنیه و اثر گذاری بر نتایج جراحی شود. این اعمال جراحی نیاز به ناشتا بودن ندارند، و خوردن غذا و مایعات پیش از جراحی بلامانع است.

 

لباس راحت به تن کنید!

نکته ی ساده و جالب از لیست آنچه قبل از عمل لیزیک باید بدانیم به پوشیدن لباس راحت پیش از عمل اختصاص دارد زیرا شما در حین جراحی هوشیار بوده و ضروری است که لباس راحتی پوشیده باشید. همچنین لازم است لباس شما فاقد پرز باشد زیرا امکان ورود آنها به فیلد جراحی و ایجاد عوارض عفونی وجود خواهد داشت.

داشتن همراه پس از انجام جراحی لیزیک چشم

از جمله مواردی که در زمره ی نکات آنچه قبل از عمل لیزیک باید بدانیم قرار میگیرد داشتن یک همراه قبل از عمل و پس از آن است. زیرا اثر ناشی از قطره های استفاده شده حدود چند ساعت پس از اتمام عمل از بین می رود و شما در این مدت دید مناسبی نخواهید داشت. بنابراین لازم است پس از جراحی لیزیک چشم, یک دوست یا یکی از افراد خانواده جهت رساندن شما به منزل در کنارتان باشد. در نظر داشته باشید بلافاصله پس از اتمام جراحی, مجاز به رانندگی نیستید.

 سوالات خود را بپرسید

پیش از انجام عمل لازم است فرم های رضایت جراحی لیزیک را مطالعه کرده و در صورت وجود هرگونه ابهام, سوالات خود را از پرسنل مربوطه بپرسید.

عدم استفاده از آرایش, عطر و لوسیون

از موارد دیگر در لیست آنچه باید قبل از عمل لیزیک بدانیم, عدم استفاده از مواد آرایشی بهداشتی می باشد. در روز جراحی لازم است از مواد آرایشی و لوسیون یا ادکلن استفاده نکنید تا بتوان از پاکیزگی پوست شما پیش از عمل اطمینان حاصل کرد. و خانمها قبل از عمل حرلحی آرایش چشم نکنند، و تا دو سه هفته پس از عمل جراحی هم ، آرایش جشم ها ممنوع می باشد.

ویزیت و مشاوره پیش از عمل

دکتر اسماعیلی با داشتن سابقه ی درخشان در انجام جراحی های لیزیک چشم, یکی از بهترین جراحان چشم حال حاضر کشور می باشند. شما می توانید با خیال آسوده به مطب دکتر اسماعیلی مراجعه کرده و پاسخ تمام پرسش های خود را در زمینه ی جراحی لیزیک بدست آورید.

آخرین مطالب سایت

دکتر محمد کریم اسماعیلی

اخذ مدرک دکترا در سال 1370 از دانشگاه تهران - اخذ مدرک تخصص چشم پزشکی در سال 1377 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - اخذ مدرک فوق تخصص قرنیه در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - دوره تکمیلی جراحی لیزیک و آب مروارید در بیمارستان مورفیلد لندن در کشور انگلستان - دوره فوق تخصصی پیوند قرنیه در شهر لندن - عضو آکادمی چشم پزشکان امریکا و اروپا - یکی از بهترین متخصصین جراحی آب مروارید و عمل لیزیک از سال 1382 - جزو مشهورترین متخصصین عمل پیوند قرنیه در ایران.   اطلاعات بیشتر

زمان‌های پذیرش

شنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
دوشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
چهارشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، 200متر بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد پلاک 32
تلفن پذیرش: 88782529 - 88665415

اخذ نوبت ویزیت در مطب

 جهت اخذ مشاوره در خصوص جراحی لیزیک - لازک - آب مروارید - پیوند قرنیه - لنز داخل چشمی - جراحی عیوب انکساری - کراس لینک و سایر بیماری های چشم می توانید بصورت تلفنی و یا آنلاین پذیرش بگیرید.

جهت اخذ پذیرش می توانید با شماره تلفن 88640275 الی 6 (کد تهران 021) تماس بگیرید و یا فرم رزرو اینترنتی را تکمیل نمایید.

Copyright © 2020 All Rights Reserved for Dr. Esmaeili - Designer: Mehdi Edalat