مقالات چشم پزشکی، لیزیک، آب مروارید و قرنیه

براي عمل ليزيك نمره چشم بايد چند باشد!!

براي عمل ليزيك نمره چشم بايد چند باشد!!

جراحی بینایی با لیزر یک روش درمانی محبوب برای مشکلات بینایی است. می تواند نیاز به عینک یا لنزهای تماسی را کاهش داده یا از بین ببرد. روش های لیزر می توانند به اصلاح عیوب انکساری نزدیک بینی، دوربینی، پیرچشمی و آستیماتیسم کمک کنند. اما چه نمره چشمی برای جراحی لیزیک مناسب است.

در ادامه بیشتر در این زمینه صحبت خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

آیا چشمان شما سالم است؟

به طور کلی، جراحی لیزیک چشم برای افرادی که دارای درجه شکست عیوب انکساری هستند و از نظر بینایی مشکل عادی ندارند، مناسب ترین حالت است.

جراح چشم شما سوالات مفصلی در مورد سلامت چشم شما می پرسد و چشم های شما را ارزیابی می کند تا مطمئن شود هیچ بیماری ندارید که منجر به عوارض یا نتایج ضعیف جراحی شود. این شامل:

 • یک بیماری چشمی که منجر به زوال تدریجی بینایی و نازک شدن قرنیه (قوز قرنیه) می شود. در حقیقت، اگر قوز قرنیه در خانواده شما اجرا شود، حتی اگر آن را ندارید، در مورد جراحی انتخابی چشم بسیار محتاط باشید.
 • کراتیت، یووئیت، هرپس سیمپلکس که بر ناحیه چشم تأثیر می گذارد و سایر عفونت های چشم.
 • آسیب دیدگی چشم یا اختلالات درپوش
 • خشکی چشم: اگر خشکی چشم دارید، جراحی لیزیک ممکن است شرایط را بدتر کند.
 • مردمک های بزرگ: اگر مردمک چشم شما به خصوص در نور کم بزرگ باشد، ممکن است عمل لیزیک مناسب نباشد. جراحی ممکن است منجر به علائم ناتوان کننده ای مانند خیرگی، هاله، انفجار ستاره و تصاویر شبح شود.
 • گلوکوم روش جراحی می تواند فشار چشم شما را افزایش دهد که می تواند گلوکوم را بدتر کند.
 • آب مروارید

همچنین در صورت انجام عمل جراحی لیزیک ممکن است تجدید نظر کنید:

 • نزدیک بینی شدید دارید یا به دلیل عیب شکستگی بالا تشخیص داده شده اید. مزایای احتمالی جراحی لیزیک ممکن است خطرات را توجیه نکند.
 • شما دید نسبتا خوبی (کلی) دارید. اگر می بینید که فقط بخشی از وقت به تماس یا عینک نیاز دارید، پیشرفت در جراحی ارزش خطرات آن را نخواهد داشت.
 • شما دارای تغییرات چشمی مرتبط با سن هستید که باعث می شود دید شما کمتر واضح باشد (پیرچشمی).
 • شما به طور فعال در ورزش های تماسی شرکت می کنید. اگر به طور مرتب به صورت و چشم خود ضربه می بینید، مانند ورزش های رزمی یا بوکس، جراحی لیزیک ممکن است انتخاب خوبی برای شما نباشد.

نمره چشم برای عمل لیزیک

محدودیت های لیزیک و بسیاری از خطرات آن مستقیما به میزان نیاز شما برای تجویز یک نسخه (خطای شکست) مربوط می شود. تصحیح بینایی با لیزر به طور کلی برای درج بینایی کم یا متوسط ​​(نزدیک بینی) و آستیگماتیسم بهترین است.

بیشتر افراد نزدیک بین (که "میوپ" نامیده می شوند) فکر می کنند نزدیک بینی آن ها بسیار بدتر از تجویز عینک واقعی آن ها است! هنوز هم نشان داده شده است که تلاش برای درمان بیش از 7 دیوپتر نزدیک بینی با بروز عوارض قابل توجهی بالاتر از نسخه های پایین تر است. در کل نمره چشم حداقل منفی 0.5 و حداکثر منفی 8.0 برای لیزیک نزدیک بینی مناسب است.

آستیگماتیسم بزرگ تر از حدود 4 دیوپتر فقط به ندرت در یک چشم از نظر ساختار طبیعی دیده می شود؛ این یک مورد مهم در مورد کاندیداتوری خوب بیمار است. از طرف مثبت لنز اصلاحی، LVC چندان قابل اعتماد نیست. این موارد دوربینی (دوربینی که بعضی اوقات بینایی در فاصله را تحت تأثیر قرار می دهد) و پیرچشمی، دور بینی مربوط به سن است که با LVC قابل درمان نیست. حتی در مورد یک نامزد دوربینی خوب، لیزیک و دیگر روش های لیزر آن نمی توانند با اطمینان بیش از 3 دیوپتر را درمان کنند.

در کل در درمان مشکل آستیگماتیسم تا شماره 3 را می توان به وسیله لیزیک برطرف کرد؛ اما لیزیک شماره 4 بعد از جراحی دوباره باز می گردد.

آخرین مطالب سایت

دکتر محمد کریم اسماعیلی

اخذ مدرک دکترا در سال 1370 از دانشگاه تهران - اخذ مدرک تخصص چشم پزشکی در سال 1377 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - اخذ مدرک فوق تخصص قرنیه در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - دوره تکمیلی جراحی لیزیک و آب مروارید در بیمارستان مورفیلد لندن در کشور انگلستان - دوره فوق تخصصی پیوند قرنیه در شهر لندن - عضو آکادمی چشم پزشکان امریکا و اروپا - یکی از بهترین متخصصین جراحی آب مروارید و عمل لیزیک از سال 1382 - جزو مشهورترین متخصصین عمل پیوند قرنیه در ایران.   اطلاعات بیشتر

زمان‌های پذیرش

شنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
دوشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
چهارشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، 200متر بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد پلاک 32
تلفن پذیرش: 88782529 - 88665415

اخذ نوبت ویزیت در مطب

 جهت اخذ مشاوره در خصوص جراحی لیزیک - لازک - آب مروارید - پیوند قرنیه - لنز داخل چشمی - جراحی عیوب انکساری - کراس لینک و سایر بیماری های چشم می توانید بصورت تلفنی و یا آنلاین پذیرش بگیرید.

جهت اخذ پذیرش می توانید با شماره تلفن 88640275 الی 6 (کد تهران 021) تماس بگیرید و یا فرم رزرو اینترنتی را تکمیل نمایید.

Copyright © 2020 All Rights Reserved for Dr. Esmaeili - Designer: Mehdi Edalat