مقالات چشم پزشکی، لیزیک، آب مروارید و قرنیه

اصلاح لیزری عیوب انکساری به روش اختصاصی Customized Ablation

اصلاح لیزری عیوب انکساری به روش اختصاصی Customized Ablation

اصلاح لیزری عیوب انکساری به روش اختصاصی Customized Ablation که با استفاده از فناوری پیشرفته امواج wavefront برای ارزیابی ویژگی های منحصر به فرد چشم استفاده می شود، به سطح بالاتری از دقت و کارآمدی در جراحی های تصحیح بینایی لیزری دست یافته است. ما در این مقاله به بررسی این روش درمانی بینایی چشم و موضوعات مرتبط با آن می پردازیم؛ با ما همراه باشید.

روش اصلاح لیزری عیوب انکساری به روش اختصاصی Customized Ablation، که بر اساس فن آوری های تشخیصی wavefront و یا ردیابی اشعه انجام می شود، جزو یکی از جدیدترین راه های درمانی عیوب انکساری چشم است که چشم انداز بسیار روشنی دارد.

هنوز ناشناخته های زیادی در مسیر دستیابی به "دید کامل" در این روش وجود دارد. این موضوع به این خاطر است که تصحیح انحرافات مرتبه بالای چشم موضوع آسانی نیست و نیاز به پیشرفت بیشتر دستگاه های تشخیصی wavefront و دستگاه های جراحی لیزری هوشمند دارد. ولی هنوز هم این روش در مقایسه با روش های سنتی استفاده از عینک ها، لنز ها و یا انجام عمل های لیزری معمولی، پیشرفت بسیار بزرگی محسوب می شود و می تواند دید بسیار واضح تری را به بیماران دارای مشکلات بینایی و چشم ارائه دهد.

 

به چه صورت روش اصلاح لیزری عیوب انکساری به روش اختصاصی Customized Ablation مشکلات بینایی بیماران را درمان می کند؟

 

فناوری اصلاح لیزری عیوب انکساری به روش اختصاصی Customized Ablation به این صورت است که در ابتدا یک نقشه منحصر به فرد از هر چشم بیمار (نه فقط منحصراً از سطح قرنیه) به عنوان یک نقشه عمل طراحی می شود (به وسیله امواج wavefront). طراحی این نقشه به وسیله اسکنر های ویژه ای در مشاوره ها و ویزیت های اولیه ی شما صورت می گیرد؛ این اسکنر ها داده هایی را از صدها نقطه در سراسر چشم شما جمع آوری می کنند. این داده های اسکن ها از فردی به فرد دیگر و حتی بین دو چشم شما متفاوت است و به همین خاطر به چشم پزشک شما کمک می کند تا لیزر را با تنظیمات بسیار ویژه مخصوص چشم شما برنامه ریزی کند.

دستگاه های اسکنری که در این روش درمان استفاده می شوند، چشم شما را با استفاده از هزاران امواج نوری مختلف تجزیه و تحلیل می کنند و هرگونه بی نظمی، توده، برآمدگی، نقص و مشکل را مشخص می کنند. طبیعی است که این نقایص بر نحوه انعکاس نور چشم شما تأثیر گذار هستند و باعث تاری دید شما و نیاز به عینک می شوند. برطرف کردن این بی نظمی ها با استفاده از روش اصلاح لیزری عیوب انکساری به روش اختصاصی Customized Ablation با کمک امواج Wavefront برای رسیدن به هدف دید کامل 20/20 انجام می شود.

 

مزایای جراحی لیزر چشم با استفاده از روش اصلاح لیزری عیوب انکساری به روش اختصاصی Customized Ablation چیست؟

 

چشم شما نیز به اندازه اثر انگشتانتان منحصر به فرد است، بنابراین واضح است که نمی توان روش درمانی عمومی ای را برای درمان مشکلات بینایی همه ی افراد، با استفاده از جراحی های لیزی، استفاده کرد. میلیون ها نفر در سراسر جهان از عمل های لیزری سنتی و قدیمی دارای عملکردی یکسان استفاده می کنند، اما هیچ کدام یک از دو نقشه عمل Wavefront چشم های افراد مختلف، یکسان نیستند.

مزیت اصلی فناوری اصلاح لیزری عیوب انکساری به روش اختصاصی Customized Ablation این است که روش درمانی ای که برای شما در نظر گرفته می شود، کاملا مخصوص شخص خود شماست و همچنین نتایج بصری واضح تری را نیز به همراه دارد. با این حال، حتی تصور می شود که این روش از جراحی های لیزر قدیمی و استاندارد چشم (بدون استفاده از فناوری Wavefront) نیز ایمن تر است؛ زیرا در طول این روش درمانی بافت کمتری از چشمان شما خارج می شود.

چه افرادی برای انجام این روش درمانی گزینه های مناسبی هستند؟

اگر شما برای انجام عمل های لیزیک و یا لازک استاندارد مناسب هستید، برای درمان به وسیله روش  اصلاح لیزری عیوب انکساری به روش اختصاصی Customized Ablation نیز مناسب خواهید بود! به طور کل مناسب بودن شما برای انجام عمل های جراحی لیزری چشم به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله سن شما، اندازه مردمک و ضخامت قرنیه تان.

 

آخرین مطالب سایت

دکتر محمد کریم اسماعیلی

اخذ مدرک دکترا در سال 1370 از دانشگاه تهران - اخذ مدرک تخصص چشم پزشکی در سال 1377 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - اخذ مدرک فوق تخصص قرنیه در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - دوره تکمیلی جراحی لیزیک و آب مروارید در بیمارستان مورفیلد لندن در کشور انگلستان - دوره فوق تخصصی پیوند قرنیه در شهر لندن - عضو آکادمی چشم پزشکان امریکا و اروپا - یکی از بهترین متخصصین جراحی آب مروارید و عمل لیزیک از سال 1382 - جزو مشهورترین متخصصین عمل پیوند قرنیه در ایران.   اطلاعات بیشتر

زمان‌های پذیرش

شنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
دوشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
چهارشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، 200متر بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد پلاک 32
تلفن پذیرش: 88782529 - 88665415

اخذ نوبت ویزیت در مطب

 جهت اخذ مشاوره در خصوص جراحی لیزیک - لازک - آب مروارید - پیوند قرنیه - لنز داخل چشمی - جراحی عیوب انکساری - کراس لینک و سایر بیماری های چشم می توانید بصورت تلفنی و یا آنلاین پذیرش بگیرید.

جهت اخذ پذیرش می توانید با شماره تلفن 88640275 الی 6 (کد تهران 021) تماس بگیرید و یا فرم رزرو اینترنتی را تکمیل نمایید.

Copyright © 2020 All Rights Reserved for Dr. Esmaeili - Designer: Mehdi Edalat