مقالات چشم پزشکی، لیزیک، آب مروارید و قرنیه

جدیدترین روش لیزیک چشم ها(prk) چیست

جدیدترین روش لیزیک چشم ها(prk) چیست

برای انجام جراحی لیزیک در چشم از تابش اشعه ی لیزر که یک طیف نوری و شدت مشخص دارد استفاده خواهد شد. جدیدترین روش لیزیک چشم ها( prk) می باشد که به عنوان یک روش بسیار ایمن و بدون درد برای افراد واجد شرایط جراحی پی آر کی انجام خواهد گرفت. این روش نیز مانند سایر روش های جراحی چشم به تغییر قرنیه می پردازد.

جدیدترین روش لیزیک چشم ها(prk)

در روش عمل جراحی چشم با استفاده از لیزر(لیزیک چشم), اشعه ی لیزر به سطح قرنیه تابانده شده و اصلاحات مورد نظر( اصلاح ناهماهنگی های سطح قرنیه) در آن ایجاد می شود. جدیدترین روش لیزیک چشم ها(prk) به صورت کاملا بدون درد و بدون ایجاد فلپ در قرنیه به اصلاح عیوب انکساری چشم می پردازد. عمل لیزر چشم از سال ها پیش مورد استفاده ی جراحان و متقاضیان اصلاح نقص بینایی بوده است ولی امروزه روش های بسیار جدید و دارای عوارض کمتر در حال اجرا هستند و نتایج نسبتا بهتری را به همراه داشته اند.

پی آر کی

در جدیدترین روش لیزیک چشم ها(prk) از دستگاه های فوق پیشرفته همچون لیزرهای مدرن mel 80 استفاده می شود و در عرض چند ثانیه و با دقتی معادل با دقت یک میکرومتر شکل دلخواه قرنیه ایجاد خواهد شد. بسته به ضخامت قرنیه می توان برای رفع اختلال دوربینی تا 10- دیوپتر و برای اختلال نزدیک بینی تا 4+ دیوپتر و برای آستیگماتیسم تا 5 دیوپتر از جراحی لیزر چشم استفاده کرد. در این تکنیک همزمان با کاهش زمان بهبودی, نتایج به مراتب بهتری را به دنبال خواهد داشت.

مزیت جدیدترین روش لیزیک چشم ها(prk)

یکی از مهم ترین و شاید بهترین مزیت استفاده از این روش این است که هیچ گونه فلپ یا برشی در قرنیه ایجاد نمی شود و از این منظر برای افرادی که دارای بافت قرنیه بسیار نازکی دارند و کاندیدای مناسبی برای انجام سایر روش های جراحی لیزر چشم نیستند, استفاده کرد. همچنین این روش می تواند برای افرادی که دچار خشکی چشم هستند بدون نگرانی از تشدید اختلال مورد استفاده قرار گیرد زیرا روش های لیزر چشم که با استفاده از ایجاد فلپ در چشم به اصلاح قرنیه می پردازند می توانند باعث تشدید خشکی چشم شوند. در افرادی که در معرض وارد آمدن ضربات به چشم هستند( به واسطه ی شغل, رشته ورزشی خاص) نیز بهتر است از جدیدترین روش لیزیک چشم(prk) استفاده شود.

چه افرادی نمی توانند از لیزر prk استفاده کنند؟

با وجود پیشرفت های فراوان در زمینه ی جراحی لیزر چشم و ایجاد جدیدترین روش لیزیک چشم ها(prk) هنوز هم برخی افراد نمی توانند از این روش استفاده کنند. برای استفاده از این روش جراحی لیزر چشم داشتن سلامت کلی چشم ها و ثابت بودن نسخه ی لنز چشم ضروری است. برای اختلالاتی از جمله دوربینی یا نزدیک بینی که در حال پیشرفت هستند نیز نمی توان از این روش عمل جراحی لیزر برای چشم استفاده کرد. در صورتی که شما حداقل به مدت یکسال پیش از انجام عمل لیزر با روش prk دارای نمره ی ثابت لنز نباشید و اقدام به عمل داشته باشید, بینایی شما پس از عمل به شدت کاهش می یابد.

زمان بهبودی پس از عمل

پس از استفاده از روش لیزر prk شما باید به مدت چند ساعت به چشمان خود استراحت داده و ترجیحا بخوابید. وقتی اثر قطره های بی حس کننده ی چشم از بین برود احتمال بروز احساس سوزش و درد و جسم خارجی به صورت مختصر طبیعی است. اپی تلیوم برداشته شده طی یک هفته پس از جراحی بازسازی و ترمیم خواهد شد و لنز نرمی که به عنوان پانسمان در چشم شما قرار داده شده است را می توانید توسط پزشک متخصص چشم, خارج سازید.

انجام prk

برای انجام این جراحی اولین اقدام مراجعه به بهترین متخصص چشم پزشکی است تا بتواند جراحی ایمن و نتیجه ی دلخواه پس از عمل را برای شما فراهم کند. دکتر اسماعیلی یکی از بهترین جراحان چشم در زمینه ی لیزر prk می باشد و شما می توانید با اطمینان خاطر جهت ویزیت و انجام جراحی به مطب ایشان مراجعه کنید.

آخرین مطالب سایت

دکتر محمد کریم اسماعیلی

اخذ مدرک دکترا در سال 1370 از دانشگاه تهران - اخذ مدرک تخصص چشم پزشکی در سال 1377 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - اخذ مدرک فوق تخصص قرنیه در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - دوره تکمیلی جراحی لیزیک و آب مروارید در بیمارستان مورفیلد لندن در کشور انگلستان - دوره فوق تخصصی پیوند قرنیه در شهر لندن - عضو آکادمی چشم پزشکان امریکا و اروپا - یکی از بهترین متخصصین جراحی آب مروارید و عمل لیزیک از سال 1382 - جزو مشهورترین متخصصین عمل پیوند قرنیه در ایران.   اطلاعات بیشتر

زمان‌های پذیرش

شنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
دوشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
چهارشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، 200متر بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد پلاک 32
تلفن پذیرش: 88782529 - 88665415

اخذ نوبت ویزیت در مطب

 جهت اخذ مشاوره در خصوص جراحی لیزیک - لازک - آب مروارید - پیوند قرنیه - لنز داخل چشمی - جراحی عیوب انکساری - کراس لینک و سایر بیماری های چشم می توانید بصورت تلفنی و یا آنلاین پذیرش بگیرید.

جهت اخذ پذیرش می توانید با شماره تلفن 88640275 الی 6 (کد تهران 021) تماس بگیرید و یا فرم رزرو اینترنتی را تکمیل نمایید.

Copyright © 2020 All Rights Reserved for Dr. Esmaeili - Designer: Mehdi Edalat