مقالات چشم پزشکی، لیزیک، آب مروارید و قرنیه

برگشت نمره چشم بعد از عمل prk

برگشت نمره چشم بعد از عمل prk

عمل جراحی چشم با روش پی آر کی  (PRK)  یکی از جدید ترین متدهای جراحی عیوب انکساری چشم است که می تواند برای افرادی که کاندید مناسبی برای لیزیک نیستند یک گزینه ی بسیار مناسب باشد. هرگاه سطح قرنیه یکدست نباشد و پرتوهای نور به صورت همگرا از آن عبور نکنند دید فرد مختل شده و برای حل آن می توان از جراحی Prk استفاده کرد.

برگشت نمره چشم بعد از عمل prk

در صورتی که از برگشت نمره چشم بعد از عمل prk نگران هستید لازم است پیش از انجام این جراحی درباره ی شرایط انجام آن و روش انجام پروسیجر اطلاعات کافی را بدست آورده باشید. در این مقاله به بررسی تمامی نکات مهمی که پیش از انجام پی آر کی ضروری است و در روند درمانی شما تاثیر بسزایی دارد می پردازیم.

کاندید مناسب برای انجام عمل پی آر کی

لازم است بدانیم این روش برای افراد خاصی مناسب تر از بقیه می باشد از جمله کاندیداهای انجام جراحی پی آر کی می توان به:

1-افرادی که دارای نمره ی مطمئن و ثابت لنز  هستند.

2-افرادی که دچار اختلال دوربینی می باشند که در حال پیشرفت نیست و در حد ثابتی قرار دارد.

3-افرادی که دارای نقص نزدیک بینی بوده و اختلال آنها در حال پیشرفت نیست.

 

آیا امکان برگشت نمره چشم بعد از عمل prk وجود دارد؟

طبق تحقیقات انجام شده حدود 97% از افرادی که تحت جراحی prk قرار گرفته اند تا یک سال پس از انجام جراحی به قدرت بینایی 20 از 20 یا حتی بهتر می رسند. تنها در صورتی که اختلال چشم شما در حال پیشرفت باشد, مثل فردی که  نمره ی چشم  لنز او ثابت نشده یا دچار اختلال بینایی، در حال پیشرفت است, امکان برگشت نمره ی چشم بعد از عمل prk وجود دارد. حتی در برخی موارد امکان تشدید اختلال قبلی و کاهش بیشتر بینایی وجود دارد.

 

شرایط موثر در برگشت نمره چشم بعد از عمل  prk

به طور کلی جراحی های انجام شده برای رفع عیوب انکساری چشم دارای اثرات دائمی هستند ولی در صورت بروز برخی شرایط امکان بازگشت نمره ی چشم بعد از عمل prk و سایر جراحی های چشم وجود دارد. در صورتی که نمره ی لنز شما به مدت حداقل شش ماه ثابت نشده باشد نمی توانید از عمل پی آر کی استفاده کنید. برای افرادی که به علت پیرچشمی دچار اختلال بینایی شده اند نیز,  نمره ی چشم فرد پس از عمل مجددا باز می گردد. آب مروارید نیز از جمله بیماری هایی است که در صورت انجام جراحی, دچار برگشت نمره ی چشم پس از عمل prk می شود.

چگونه می توان از بازگشت نمره ی چشم بعد عمل prk پیشگیری کرد؟

برخی از متخصصین بدون توجه به شرایط بیمار اقدام به انجام عمل جراحی پی آر کی می کنند که البته در اکثر موارد منجر به برگشت اختلال قبلی و ایجاد نارضایتی پس از انجام عمل خواهد شد. دکتر اسماعیلی با داشتن مهارت بسیار بالای بالینی و استفاده از تجهیزات جراحی چشم پزشکی بسیار پیشرفته و داشتن سطح علمی  بالا می تواند بهترین گزینه ی ممکن برای مراجعه جهت ویزیت پیش از عمل و انجام جراحی پی آر کی باشد.

آخرین مطالب سایت

دکتر محمد کریم اسماعیلی

اخذ مدرک دکترا در سال 1370 از دانشگاه تهران - اخذ مدرک تخصص چشم پزشکی در سال 1377 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - اخذ مدرک فوق تخصص قرنیه در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - دوره تکمیلی جراحی لیزیک و آب مروارید در بیمارستان مورفیلد لندن در کشور انگلستان - دوره فوق تخصصی پیوند قرنیه در شهر لندن - عضو آکادمی چشم پزشکان امریکا و اروپا - یکی از بهترین متخصصین جراحی آب مروارید و عمل لیزیک از سال 1382 - جزو مشهورترین متخصصین عمل پیوند قرنیه در ایران.   اطلاعات بیشتر

زمان‌های پذیرش

شنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
دوشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
چهارشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، 200متر بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد پلاک 32
تلفن پذیرش: 88782529 - 88665415

اخذ نوبت ویزیت در مطب

 جهت اخذ مشاوره در خصوص جراحی لیزیک - لازک - آب مروارید - پیوند قرنیه - لنز داخل چشمی - جراحی عیوب انکساری - کراس لینک و سایر بیماری های چشم می توانید بصورت تلفنی و یا آنلاین پذیرش بگیرید.

جهت اخذ پذیرش می توانید با شماره تلفن 88640275 الی 6 (کد تهران 021) تماس بگیرید و یا فرم رزرو اینترنتی را تکمیل نمایید.

Copyright © 2020 All Rights Reserved for Dr. Esmaeili - Designer: Mehdi Edalat