مقالات چشم پزشکی، لیزیک، آب مروارید و قرنیه

استفاده از عینک آفتابی بعد از عمل لازک

 استفاده از عینک آفتابی بعد از عمل لازک

عمل لازک یکی از معروف ترین و کارآمد ترین عمل های جراحی لیزری به شمار می رود. پزشکان متخصص چشم و بینایی به بیماران خود توصیه می کنند که پس از انجام این عمل از عینک های آفتابی استفاده کنند، اما چرا؟ تا انتها با ما باشید تا در این مقاله به بررسی استفاده از عینک آفتابی بعد از عمل لازک بپردازیم.

آیا به فکر انجام عمل لازک بر روی چشمان خود هستید؟ آیا می دانید که استفاده از عینک آفتابی بعد از عمل لازک امری ضروری برای محافظت از چشمان شما محسوب می شود؟

توجه داشته باشید که اگر قصد دارید بهترین نتایج ممکن را پس از انجام عمل لازک تجربه کنید، باید برای این کار کاملا آماده باشید؛ به این صورت که چون پس از انجام عمل های مربوط به بینایی، چشمان شما بسیار حساس تر از حد معمول خواهد بود، استفاده از عینک آفتابی بعد از عمل لازک به عنوان آمادگی بعد از عمل برای محافظت از چشم در مقابل اشعه‌ی نور خورشید، تابش نور های شدید و... توصیه می شود.

تا انتهای این مقاله با ما باشید تا متوجه شوید که چرا استفاده از عینک آفتابی پس از عمل لیزری لازک، ایده ای عالی به حساب می آید!

آیا استفاده از عینک آفتابی بعد از عمل لازک حتما مورد نیاز است؟

بله، موردنیاز است. همانطور که در بالاتر نیز گفته شد عینک آفتابی از چشمان شما در برابر تابش نور های شدید و اشعه‌ی UV خورشید محافظت می کند. این موضوع به این دلیل است که بعد از انجام عمل لازک بر روی چشم، و برخورد اشعه های لیزر به سطح آن، چشم‌های شما حساس‌تر می‌شوند و محافظت از آن ها موضوعی حیاتی تر به حساب می آید.

محافظت از چشم ها با استفاده از عینک آفتابی بعد از عمل لازک، کار شما را راحت تر می کند و همچنین به روند بهبودی نیز کمک می کند. ممکن است کمی احمقانه به نظر برسد، اما بعد از انجام عمل لازک، ممکن است نیاز داشته باشید که بخواهید عینک آفتابی خود را در فضاهای داخلی نیز استفاده کنید.

 

  • توجه داشته باشید که حتی در روز های ابری و بارانی نیز، اشعه‌های مضر خورشید وجود دارند. این بدان معناست که همچنان در این روز ها نیز باید از عینک آفتابی خود برای محافظت از چشمانتان استفاده کنید.
  • به این نکته نیز توجه کنید که پس از انجام عمل لازک، بیرون رفتن بدون استفاده از عینک آفتابی می تواند باعث کدر شدن دید شما شود. هنگامی که این اتفاق رخ می دهد، به آن تیرگی قرنیه می گویند.

استفاده از عینک آفتابی بعد از عمل لازک، به محافظت از چشمان شما در برابر تابش های مضر کمک می کند

 

برای استفاده از عینک آفتابی بعد از عمل لازک چه نوع عینک آفتابی ای باید خرید؟

شما پس از انجام عمل لازک، هنگام انتخاب یک عینک آفتابی برای استفاده، باید به نکات زیادی توجه کنید، از جمله:

 

  • برخوردار بودن از کیفیت بالا:

شما موظف هستید که پس از انجام عمل لازک برای محافظت از چشمانتان فقط از عینک های آفتابی باکیفیت استفاده کنید. این بدان معناست که عینک آفتابی مورد نظر شما باید 100% محافظت در برابر اشعه های UVA و UVB را ارائه دهد.

  • برای راحت شدن خیالتان از وجود داشتن این ویژگی در عینک ها، می توانید به دنبال یک برچسب باشید که محافظت از این اشعه ها (در صورت وجود) در آن نوشته شده باشد.

 

  • راحت بودن:

هنگامی که در حال انتخاب یک عینک آفتابی برای استفاده از آن پس از عمل لازک هستید، مطمئن شوید که محصول راحتی می خرید. شما می خواهید عینکتان راحت باشند زیرا نیاز دارید که از آنها را برای مدت طولانی استفاده کنید.

شما یک عینک خیلی تنگ و یا گشاد نمی خواهید؛ بلکه باید به دنبال عینکی باشید که سبک باشد و استفاده از آن نیز راحت.

 

  • برخوردار بودن از لنزهای پلاریزه:

در دوران نقاهت پس از عمل لازک، اشعه های نور هر منبع نوری می تواند به چشم آسیب بزند. اما استفاده از عینک های دارای لنزهای پلاریزه به کاهش این تابش های منابع نور مختلف کمک می کند.

داشتن یک عینک آفتابی دارای لنز های پلاریزه، می تواند بهبودی شما پس از عمل لازک را آسان تر کند زیرا در صورت استفاده از آن ها چشمان شما نیازی به مقابله با خیرگی یا به اصطلاح glare  ندارد.

عینک هایی که دارای لنز های پلاریزه هستند، یکی از مناسب ترین عینک های آفتابی مورد استفاده پس از عمل لازک به شمار می روند

دکتر محمد کریم اسماعیلی

اخذ مدرک دکترا در سال 1370 از دانشگاه تهران - اخذ مدرک تخصص چشم پزشکی در سال 1377 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - اخذ مدرک فوق تخصص قرنیه در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - دوره تکمیلی جراحی لیزیک و آب مروارید در بیمارستان مورفیلد لندن در کشور انگلستان - دوره فوق تخصصی پیوند قرنیه در شهر لندن - عضو آکادمی چشم پزشکان امریکا و اروپا - یکی از بهترین متخصصین جراحی آب مروارید و عمل لیزیک از سال 1382 - جزو مشهورترین متخصصین عمل پیوند قرنیه در ایران.   اطلاعات بیشتر

زمان های پذیرش

شنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
دوشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
چهارشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، 200متر بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد پلاک 32
تلفن پذیرش: 88782529 - 88665415

اخذ نوبت ویزیت در مطب

 جهت اخذ مشاوره در خصوص جراحی لیزیک - لازک - آب مروارید - پیوند قرنیه - لنز داخل چشمی - جراحی عیوب انکساری - کراس لینک و سایر بیماری های چشم می توانید بصورت تلفنی و یا آنلاین پذیرش بگیرید.

جهت اخذ پذیرش می توانید با شماره تلفن 88640275 الی 6 (کد تهران 021) تماس بگیرید و یا فرم رزرو اینترنتی را تکمیل نمایید.