مقالات چشم پزشکی، لیزیک، آب مروارید و قرنیه

تغذیه و غذاهای مناسب پس از انجام عمل لازک چشم

تغذیه و غذاهای مناسب پس از انجام عمل لازک چشم

عمل لازک یکی از بهترین جراحی های لیزری، برای درمان مشکلات انکساری بینایی به شمار می رود. مواد غذایی ای که شما پس از انجام این عمل دریافت می کنید تاثیر بسیار زیادی بر روند بهبود بینایی تان خواهد داشت. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی غذاهای مناسب پس از انجام عمل لازک چشم بپردازیم. با ما باشید.

به طور کلی غذایی که می خورید بر سلامت کل بدن شما تاثیر‌گذار است. چشمان شما نیز از این قاعده‌ی طبیعی مستثنی نیستند. آنچه که به عنوان غذا مصرف می کنید می تواند به سلامت بینایی شما کمک زیادی کند. در ادامه با ما باشید تا که غذاهای مناسب پس از انجام عمل لازک چشم را بشناسید و بفهمید که چه مواد غذایی ای می توانند بهبودی چشم را پس از انجام عمل لازک تسهیل کنند و همچنین چه غذاهایی در بین بهترین ها برای رسیدن به سلامت چشم قرار دارند.

 

غذاهای مناسب پس از انجام عمل لازک چشم

هنگامی که شما از طریق عمل جراحی لازک به دید واضحی دست یافتید، احتمالاً انگیزه‌ی بیشتری نیز برای محافظت از سلامت بینایی چشمان خود خواهید داشت. یک راه آسان برای انجام این کار، خوردن مواد غذایی ای است که برای چشمان شما مفید هستند. به این نکته توجه داشته باشید، در حالی که خوب غذا خوردن در طول دوره‌ی ریکاوری پس از انجام عمل لازک امر مفیدی است، اما مهم ترین تاثیر را شما می توانید از ایجاد تغییرات کوچک در رژیم غذایی روزانه‌ی خود دریافت کنید.

 

در حالی که خوب غذا خوردن در طول دوره‌ی ریکاوری پس از انجام عمل لازک امر مفیدی است، اما مهم ترین تاثیر را شما می توانید از ایجاد تغییرات کوچک در رژیم غذایی روزانه‌ی خود دریافت کنید

 

به عنوان مثال، سبزی ها حاوی لوتئین و زآگزانتین (مواد مغذی موجود در چشم های سالم) هستند که ممکن است بتوانند خطر ابتلا به بیماری دژنراسیون ماکولا و آب مروارید مرتبط با افزایش سن را کاهش دهند. مطالعات همچنین نشان می دهد که رژیم های غذایی غنی از اسیدهای چرب امگا 3 نیز می توانند خطر ابتلا به بیماری های چشمی را کاهش دهند و بهبود و ریکاوری پس از عمل را تسریع بخشند. در ارتباط با اثرات مثبت ویتامین سی بر روی سلامت چشم ها نیز، تحقیقات زیادی انجام شده.

برخی از بهترین چیزهایی که می توانید بعد از انجام عمل لازک بخورید عبارتند از:

  • پروتئین ها: اسیدهای آمینه‌ی موجود در پروتئین ها به بازسازی بافت ها و بهبود زخم کمک زیادی می کند. برخی از عالی ترین مواد غذایی پروتئینی عبارتند از ماهی، تخم مرغ، مرغ، لوبیا و آجیل ها. همچنین بیشتر ماهی ها دارای سطوح بالایی از اسید های چرب امگا 3 هستند که تصور می شود برای خشکی چشم نیز بسیار مفید باشند.
  • ویتامین ها: مصرف مواد غذایی دارای ویتامین های مناسب، می تواند به بهبودی بافت های چشم تحت تاثیر عمل لیزر قرار گرفته کمک زیادی کند. به طور خاص، مطالعات علمی نشان داده اند که ویتامین C (که همچنین به عنوان اسید اسکوربیک نیز شناخته می شود) می تواند بهبود زخم ها را تسریع کند. شما می‌توانید از قرص‌های دارای ویتامین C و یا مواد غذایی ای مانند فلفل دلمه‌ای، کلم و کیوی که همچنین حاوی آنتی‌اکسیدان های قوی نیز هستند، به عنوان غذاهای مناسب پس از انجام عمل لازک چشم استفاده کنید.

 

مواد غذایی دارای ویتامین C، به عنوان غذاهای مناسب پس از انجام عمل لازک، به بهبود بافت های آسیب دیده‌ی چشم کمک زیادی می کنند

 

  • چربی های سالم: برخی از چربی های موجود در مواد غذایی برای شما مضر هستند، اما برخی دیگر فوق العاده سالم و مفید. آووکادو، لبنیات پرچرب، ماهی ها، روغن زیتون، شکلات تلخ، آجیل و دانه ها منابع بسیار غنی و خوبی از چربی های سالم مورد نیاز بدن هستند که می توانند به عنوان غذاهای مناسب پس از انجام عمل لازک چشم مورد استفاده قرار گیرند. شما می توانید با مصرف متعادل این مواد غذایی، التهاب بافت های آسیب دیده‌ی چشم خود را به مقدار زیادی کاهش دهید.
  • کربوهیدرات ها: به طور کلی مواد غذایی دارای کربوهیدرات ها گلوکز بدن را تامین می کنند که منبع اصلی انرژی بدن شما به شمار می رود. همچنین کربوهیدرات های پیچیده تر، از جمله غلات کامل مانند بلغور جو دوسر و برنج قهوه‌ای دارای مواد مغذی ای هستند که سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کنند. توجه داشته باشید که از شکر، که یک کربوهیدرات تصفیه شده است و می تواند باعث احساس خستگی در شما شود، اجتناب کنید.

آخرین مطالب سایت

دکتر محمد کریم اسماعیلی

اخذ مدرک دکترا در سال 1370 از دانشگاه تهران - اخذ مدرک تخصص چشم پزشکی در سال 1377 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - اخذ مدرک فوق تخصص قرنیه در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - دوره تکمیلی جراحی لیزیک و آب مروارید در بیمارستان مورفیلد لندن در کشور انگلستان - دوره فوق تخصصی پیوند قرنیه در شهر لندن - عضو آکادمی چشم پزشکان امریکا و اروپا - یکی از بهترین متخصصین جراحی آب مروارید و عمل لیزیک از سال 1382 - جزو مشهورترین متخصصین عمل پیوند قرنیه در ایران.   اطلاعات بیشتر

زمان‌های پذیرش

شنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
دوشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
چهارشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، 200متر بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد پلاک 32
تلفن پذیرش: 88782529 - 88665415

اخذ نوبت ویزیت در مطب

 جهت اخذ مشاوره در خصوص جراحی لیزیک - لازک - آب مروارید - پیوند قرنیه - لنز داخل چشمی - جراحی عیوب انکساری - کراس لینک و سایر بیماری های چشم می توانید بصورت تلفنی و یا آنلاین پذیرش بگیرید.

جهت اخذ پذیرش می توانید با شماره تلفن 88640275 الی 6 (کد تهران 021) تماس بگیرید و یا فرم رزرو اینترنتی را تکمیل نمایید.

Copyright © 2020 All Rights Reserved for Dr. Esmaeili - Designer: Mehdi Edalat