مقالات چشم پزشکی، لیزیک، آب مروارید و قرنیه

عمل فمتواسمایل چیست؟ - تفاوت عمل فمتولیزیک با فمتواسمایل

عمل فمتواسمایل چیست؟ - تفاوت عمل فمتولیزیک با فمتواسمایل

در سال های اخیر با حضور لیزر در علوم پزشکی، رفع عیوب انکساری چشم نیز با استفاده از آن راحت تر شده است. در این میان عمل های جراحی زیادی هستند که درصد موفقیت هر کدام با یکدیگر متفاوت است، البته میزان این درصد موفقیت به عوامل زیادی نیز بستگی دارد. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی فمتواسمایل و تفاوت فمتولیزیک و فمتواسمایل بپردازیم.

تفاوت عمل فمتولیزیک با فمتواسمایل

در سال های اخیر با حضور لیزر در علوم پزشکی، رفع عیوب انکساری چشم نیز با استفاده از آن راحت تر شده است. در این میان عمل های جراحی زیادی هستند که درصد موفقیت هر کدام با یکدیگر متفاوت است، البته میزان این درصد موفقیت به عوامل زیادی نیز بستگی دارد. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی فمتواسمایل و تفاوت فمتولیزیک و فمتواسمایل بپردازیم.

فمتواسمایل یکی از روش های نوین جراحی است که می تواند مشکلات حاد بیمارانی که نزدیک بینی زیادی دارند را رفع کند.

بررسی عمل جراحی فمتواسمایل و تفاوت فمتولیزیک و فمتواسمایل

عمل جراحی فمتواسمایل یک نوع روش جراحی چشم جدید و دقیق همراه با عوارض کمتر است که می تواند مانند عمل فمتولیزیک از لیزر فمتوسکند برای درمان بیماران استفاده کند. این روش جراحی به خوبی می تواند مشکلات انکساری نزدیک بینی و آستیگماتیسم موجود در چشم را برطرف کند.

در این روش جراحی نیازی به استفاده از هیچگونه میکروکراتوم و یا لایه برداری از قرنیه نمی باشد.

این روش جراحی مانند بسیاری از روش های جراحی لیزیک، فمتولیزیک و .... با استفاده از لیزر فمتوسکند و فرکانس های متفاوت آن به درمان بیماران می پردازد.

در این روش نیازی به استفاده از دو نوع لیزر برای ایجاد فلپ( لایه سطحی) و قطع لیزر اگزایمر نمی باشد و فقط با یک بار استفاده از لیزر فمتوسکند، برشی بسیار کوچک و ظریف در عمقی ترین قسمت قرنیه صورت می گیرد، سپس دیسکی به نام لنتیکول از بافت قرنیه جدا می شود تا مشکلات انکساری چشم برطرف شود.

روش جراحی فمتواسمایل برخلاف بسیاری از روش های جراحی از فرکانس هایی با کمترین انرژی و فشار استفاده می کند و این مسئله درد بیمار در حین جراحی را بسیار کمتر می کند.

عموما افرادی که چشم های آنها از نمره بالا برخوردار می باشند و در عین حال از لایه های سطحی قرنیه نازک نیز برخوردار هستند، از این روش جراحی استفاده می کنند.

در ادامه بررسی روش جراحی فمتواسمایل و تفاوت فمتولیزیک و فمتواسمایل باید بگوییم که در این عمل جراحی به مهم ترین لایه های قرنیه چشم( لایه های سطحی) که استحکام آنها می تواند، یکپارچگی قرنیه چشم را حفظ کند، آسیبی وارد نمی شود.

اکثر عمل های جراحی در دو مرحله انجام می شود. اما این عمل با مدت زمان کمتر و با استفاده از لیزر و در یک مرحله انجام می گیرد.

قابل ذکر است که استفاده از این عمل جراحی سبب می شود که نمره چشم افراد در مدت زمان بیشتری ثابت بماند و تغییر نکند.

این روش جراحی، روش تهاجمی نمی باشد و از خشکی، سوزش و دردهای بیمار نیز جلوگیری می کند.

بررسی تفاوت های میان عمل های جراحی فمتولیزیک و فمتواسمایل

در ادامه مقاله فمتواسمایل و تفاوت فمتولیزیک و فمتواسمایل قصد باید به این مورد اشاره کنیم که یکی از تفاوت های عمقی این دو عمل جراحی این مورد می باشد که عمل فمتواسمایل به عمیق ترین بافت های قرنیه نفوذ می کند.

در حالی که در عمل فمتولیزیک اینگونه نیست و لیزر به لایه های سطحی نفوذ می کند. به همین دلیل عمل جراحی فمتواسمایل دارای قدرت بهبودی بیشتری نسبت به عمل جراحی فمتولیزیک می باشد.

مدت زمان انجام عمل فمتواسمایل نسبت به عمل فمتولیزیک بسیار کمتر می باشد، این عمل جراحی به صورت سرپایی انجام می شود و دوره نقاهت بیماران نیز بیش از چند ساعت نمی باشد. به همین دلیل ورزشکاران و شناگران خیلی زود بعد از عمل می توانند به ورزش و شنا بپردازند. زیرا عمل فمتواسمایل به لایه های سطحی چشم کاری نداشته است.

قابل ذکر است که هزینه استفاده از این عمل جراحی نسبت به روش جراحی فمتولیزیک کمتر است، زیرا عمل جراحی فمتولیزیک دو مرحله ای و عمل فمتواسمایل یک مرحله ای می باشد.

آخرین مطالب سایت

دکتر محمد کریم اسماعیلی

اخذ مدرک دکترا در سال 1370 از دانشگاه تهران - اخذ مدرک تخصص چشم پزشکی در سال 1377 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - اخذ مدرک فوق تخصص قرنیه در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - دوره تکمیلی جراحی لیزیک و آب مروارید در بیمارستان مورفیلد لندن در کشور انگلستان - دوره فوق تخصصی پیوند قرنیه در شهر لندن - عضو آکادمی چشم پزشکان امریکا و اروپا - یکی از بهترین متخصصین جراحی آب مروارید و عمل لیزیک از سال 1382 - جزو مشهورترین متخصصین عمل پیوند قرنیه در ایران.   اطلاعات بیشتر

زمان‌های پذیرش

شنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
دوشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
چهارشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، 200متر بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد پلاک 32
تلفن پذیرش: 88782529 - 88665415

اخذ نوبت ویزیت در مطب

 جهت اخذ مشاوره در خصوص جراحی لیزیک - لازک - آب مروارید - پیوند قرنیه - لنز داخل چشمی - جراحی عیوب انکساری - کراس لینک و سایر بیماری های چشم می توانید بصورت تلفنی و یا آنلاین پذیرش بگیرید.

جهت اخذ پذیرش می توانید با شماره تلفن 88640275 الی 6 (کد تهران 021) تماس بگیرید و یا فرم رزرو اینترنتی را تکمیل نمایید.

Copyright © 2020 All Rights Reserved for Dr. Esmaeili - Designer: Mehdi Edalat