مقالات چشم پزشکی، لیزیک، آب مروارید و قرنیه

هزینه عمل لیزیک و لازک - دکتر اسماعیلی

هزینه عمل لیزیک و لازک

عامل اصلی تأثیرگذار در هزینه عمل لیزیک و لازک، نوع جراحی است که انجام می دهید. لیزیک شناخته شده ترین روش جراحی انکساری است؛ زیرا این روش معمولا انجام می شود، با این وجود، چندین روش مختلف وجود دارد.

علاوه بر این، عوامل مختلفی در هزینه لیزیک تأثیر می گذارد؛ از جمله در محل زندگی شما، نسخه شما و نوع خاصی از جراحی لیزر چشم که دریافت خواهید کرد.

لیزیک که شامل استفاده از لیزر یا تیغه برای ایجاد یک فلپ نازک در قرنیه است، به طور معمول ارزان ترین نوع جراحی انکساری لیزر است. در بیشتر موارد، همچنین به کمترین زمان بهبودی نیاز دارد. بنابراین، از نظر تعطیلات یا روزهای بیماری هزینه عمل لیزیک کمتر می شود. به طور معمول، بیماران باید بین 24 تا 48 ساعت پس از جراحی استراحت کنند.

در اواخر دهه 90 و اوایل 2000 با بهبود تکنیک ها و پیشرفت بیشتر، قیمت جراحی های انکساری لیزر از جمله هزینه عمل لیزیک و لازک افزایش یافته است. نسخه پیشرفته Lasik از فناوری های پیشرفته ای استفاده می کند که ممکن است منجر به کیفیت بالاتر بینایی بعد از جراحی شود. افزایش کیفیت منجر به صورتحساب بالاتر می شود. همچنین شما فقط برای استفاده از لیزر بدون تیغه ، هزینه عمل لیزیک بدون تیغ ​​را نسبت به نسخه هیبریدی پرداخت خواهید کرد.

هزینه عمل لیزیک در مقایسه با سایر گزینه های اصلاح بینایی

Lasik ممکن است به عنوان گزینه ای عالی برای بهبود بینایی طولانی مدت و راحتی در جلوگیری از دردسر تماس یا عینک به نظر برسد. اگر پس از 21 سالگی و در بیشتر سال ها بدون عینک، به Lasik بروید، بیشترین پس انداز را خواهید داشت و هزینه عمل لیزیک کاهش می یابد. به یاد داشته باشید، کل هزینه یک باره، در زمان انجام مراحل صورت می گیرد.

با گذشت زمان، چشم ها بدتر می شوند و احتمالا با افزایش سن، مطالعه عینک یا استفاده از عینک در تمام طول روز ضروری است. این بعد از لیزیک تغییر نمی کند؛ بنابراین پس از جراحی سال های خود را بدون عینک به حداکثر برسانید تا بیشترین صرفه جویی در هزینه را داشته باشید. مطمئنا می توانید در سال های جوانی به جای خرید عینک های سالیانه، با مراجعه به لیزیک، هزینه هایتان را یکسان کرده و حتی پس انداز کنید.

عوامل موثر در هزینه عمل لازک

دقیقا مانند هر روش جراحی چشم دیگر، هزینه جراحی چشم لیزیک در هند به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مقاله بیشتر می آموزید. بسته به شدت مشکل و درمان بعدی، چشم پزشک شما جراحی لازم را پیشنهاد می کند. جدا از این، هنگام تعیین هزینه جراحی چشم لازک، جنبه های زیر وارد عمل می شوند.

  • زیرساخت ها و فناوری: اگر بیمارستان چشم یا مرکز مراقبت از چشم که انتخاب می کنید مجهز به فناوری و زیرساخت پیشرفته مراقبت از چشم باشد، می تواند به طور قابل توجهی بر هزینه عمل لازک تأثیر بگذارد. اگر تجهیزات مورد استفاده آخرین و پیشرفته ترین باشد، قیمت کلی آن بالاتر است.
  • نوع روش کار: نوع روش جراحی که انتخاب می کنید هزینه آن را تعیین می کند. اگر چشم پزشک از لیزر فمتوسکند استفاده کند، هزینه آن بیشتر از هزینه استفاده از تیغه میکروکراتوم برای جراحی چشم است.
  • محل سکونت: اگر در کلان شهرها زندگی می کنید، هزینه عمل لازک به دلیل بالاتر بودن هزینه های اداری افزایش می یابد. بنابراین، محلی که شما جراحی را انجام می دهید نیز بر کل هزینه آن تأثیر می گذارد.
  • مراقبت های بعد: در چنین شرایطی که پس از جراحی چشم خود خدمات پس از مراقبت را انتخاب کنید، هزینه درمان به احتمال زیاد افزایش می یابد.
  • اندازه بیمارستان: متوجه خواهید شد که بیمارستان های معتبر، دارای شعب در سراسر کشور، ممکن است هزینه آنها را به دلیل فعالیت گسترده آنها کاهش دهند. با این حال، چنین تصمیمی به صلاحدید بیمارستان بستگی دارد.
  • مراقبت از بیمار: مدت زمان جراحی و هزینه های بعد از درمان می تواند به کل هزینه های شما اضافه شود. بنابراین، اگر شما نیاز دارید که بیش از حد انتظار در بیمارستان بمانید، این هزینه ها را افزایش می دهد.

دکتر محمد کریم اسماعیلی

اخذ مدرک دکترا در سال 1370 از دانشگاه تهران - اخذ مدرک تخصص چشم پزشکی در سال 1377 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - اخذ مدرک فوق تخصص قرنیه در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی ایران - دوره تکمیلی جراحی لیزیک و آب مروارید در بیمارستان مورفیلد لندن در کشور انگلستان - دوره فوق تخصصی پیوند قرنیه در شهر لندن - عضو آکادمی چشم پزشکان امریکا و اروپا - یکی از بهترین متخصصین جراحی آب مروارید و عمل لیزیک از سال 1382 - جزو مشهورترین متخصصین عمل پیوند قرنیه در ایران.   اطلاعات بیشتر

زمان های پذیرش

شنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
دوشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
چهارشنبه ها: از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 شب
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، 200متر بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد پلاک 32
تلفن پذیرش: 88782529 - 88665415

اخذ نوبت ویزیت در مطب

 جهت اخذ مشاوره در خصوص جراحی لیزیک - لازک - آب مروارید - پیوند قرنیه - لنز داخل چشمی - جراحی عیوب انکساری - کراس لینک و سایر بیماری های چشم می توانید بصورت تلفنی و یا آنلاین پذیرش بگیرید.

جهت اخذ پذیرش می توانید با شماره تلفن 88640275 الی 6 (کد تهران 021) تماس بگیرید و یا فرم رزرو اینترنتی را تکمیل نمایید.